HIFU lifting bez skalpela

Medycyna estetyczna daje wiele możliwości na skorygowanie mankamentów urody, a co za tym idzie poprawy własnego samopoczucia i pozbycia się wielu kompleksów. Zmarszczki i zwiotczenie skóry twarzy często stanowią poważny problem natury estetycznej. Zabieg HIFU pozwala w prosty sposób, bez zbędnego bólu poprawić wygląd cery, uelastycznić i ujędrnić naskórek. Dzięki temu twarz wygląda zdrowo i promiennie.
Lifting

Artykuł sponsorowany

Spis treści

Bezbolesny lifting twarzy

SonoQueen – urządzenie stosowane w klinice medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej Medicus Self we Wrocławiu, to zaawansowany sprzęt do zabiegu HIFU. Dzięki niemu wykonywane działania są komfortowe, skuteczne i zupełnie bezbolesne dla Pacjentów. HIFU czyli High Intensity Focused Ultrasound to skoncentrowane ultradźwięki o wysokiej częstotliwości, które docierają, aż do 3 warstw w głąb ciała czy twarzy, poprawiając tym samym elastyczność skóry, dodając jej jędrności. Ten bezbolesny, nieinwazyjny zabieg liftingujący zyskuje na popularności przez wzgląd na spektakularne i długo utrzymujące się efekty.

Reklama

Na czym polega HIFU – lifting bez skalpela?

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii lekarz może precyzyjnie wycelować wiązkę fali ultradźwiękowej, docierając do 3 warstw: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej, powięzi mięśniowych. HIFU powoduje uszkodzenie termiczne białek znajdujących się w tkankach, (koagulacja) co skutkuje odbudową i odtwarzaniem włókien kolagenowych w skórze. Dodatkowo dochodzi do obkurczenia tkanek, co w rezultacie daje doskonały efekt ujędrnienia, uelastycznienia i zagęszczenia skóry w obrębie obszaru zabiegowego.

Medycyna estetyczna – zabieg liftingujący HIFU

Urządzenie SonoQueen umożliwia działanie na kilku głębokościach tkanki, co potęguje zamierzony efekt. Po zabiegu Pacjent nie wymaga rekonwalescencji i może od razu wrócić do codziennych obowiązków i normalnego trybu życia. Zabieg HIFU daje najlepsze efekty, jeśli wykonamy go w serii 1-3 zabiegów w odstępach co 3-4 tygodnie. Lekarz prowadzący ustala ich ilość oraz częstotliwość. Pierwsze rezultaty zabiegu widoczne są niemal natychmiast po opuszczeniu gabinetu lekarskiego, natomiast po około 3 miesiącach, kiedy skóra zregeneruje się całkowicie, można zobaczyć końcowy efekt jaki daje HIFU.

Lifting bez skalpela – wskazania do zabiegu

HIFU stanowi doskonałą metodę walki z upływającym czasem i skutecznie redukuje oznaki starzenia się skóry. Ten rodzaj zabiegu doskonale się sprawdzi w przypadku:

  • utraty jędrności skóry twarzy lub ciała,
  • utraty elastyczności i jędrności skóry w okolicy brzucha i ramion,
  • „opadających” pośladków,
  • redukcji drugiego podbródka,
  • wygładzenia zmarszczek

Dodatkowo zabieg HIFU rozświetla cerę, odmładza i może być stosowany w obrębie delikatnej skóry wokół oczu.

Chcesz się dowiedzieć więcej o zabiegu HIFU? Wejdź na stronę MedicusSelf.pl lub odwiedź naszą klinikę zlokalizowaną pod adresem: pl. Strzelecki 24, 50-224 Wrocław. 

Reklama

Oceń artykuł

(liczba ocen 1)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!