Higiena do zadań specjalnych

O higienie wiemy niemal wszystko i pielęgnacja miejsc intymnych też już nie jest tematem tabu.
higiena

Artykuł sponsorowany

Spis treści

Ilość preparatów dostępnych na https://kontigo.com.pl/cialo/pielegnacja-ciala/higiena-intymna.html jest również dość szeroka, więc bez problemów można dobrać idealne dla siebie i do swoich problemów oraz potrzeb. A te zmieniają się wraz z wiekiem czy też okresem hormonalnym. W higienie intymnej podstawowym argumentem jest utrzymanie prawidłowego pH oraz stosowanie takiego typu kosmetyków, które są pozbawione sztucznych barwników czy też substancji zapachowych. Poza tym warto zrezygnować z parabenów a podążać w kierunku, jaki natura ma nam do zaproponowania.

Kosmetyki do zadań ważnych

Żele do higieny intymnej przede wszystkim powinny być bezpieczne i skuteczne, by utrzymać naturalną florę bakteryjną, a ta kolei nie pozwala na rozwój nieprzyjaznych nam mikroorganizmów. Dlatego właśnie stosowanie zwykłego mydła do pielęgnacji miejsc intymnych nie jest przez specjalistów wskazane. Takie preparaty mogą zaburzać funkcjonowanie flory bakteryjnej i w prostej linii prowadzić do nieprzyjemnych infekcji. Dodatkowo zwykłe żele pod prysznic z całym szeregiem substancji zapachowych i barwników mogą podrażniać, wywoływać alergię. Dobrze dobrane płyny do higieny intymnej zmniejszają ryzyko infekcji a tym samym stanów chorobowych takich jak na przykład grzybica.

Najważniejszy jest skład

Większość z nas na co dzień stosuje wkładki higieniczne. Pozwalają one czuć się komfortowo przez cały dzień. Wybierając preparat do mycia wrażliwych części ciała, warto przeanalizować jego skład. Powinien działać antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo, ale nie podrażniać. Doskonałym składnikiem są pałeczki kwasu mlekowego, które fizjologicznie tworzą naturalną florę bakteryjną miejsc intymnych. Dzięki nim utrzymywane jest kwaśne pH, które uniemożliwia rozwój infekcji. Nawilżająco będzie działał D-pantenol. Doskonale sobie poradzi przy podrażnieniach, uczuciu suchości czy też pieczenia. Poza tym warto zwrócić uwagę na rewelacyjne działanie ziół i wyciągów z roślin takich jak żurawina, aloes, szałwia czy kora dębu. To idealne składniki przeciwzapalne i łagodzące, które idealnie sprawdzają się w pielęgnacji dróg rodnych i moczowych. Starajmy się wybierać produkty bezbarwne i bezzapachowe, bo wszystkie dodatkowe składniki mogą działać drażniąco.

Ciało kobiety wraz z wiekiem się zmienia i powinniśmy higienę intymną dostosować do jego potrzeb. Młode kobiety są częściej narażone na infekcje i podrażnieniami dojrzałe mogą mieć problemy z uczuciem suchości lub też otarciami. Dedykowane produkty pomogą poradzić sobie z problemami. Oprócz dbania o czystość w dużej mierze chodzi też o komfort i zmniejszenia ryzyka infekcji.

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->