Imbir pomaga na ból mięśni

Lecznicze właściwości imbiru znane są od wieków. Jak informują naukowcy na łamach „Journal of Pain”, imbir pomaga nie tylko na problemy żołądkowe czy ból gardła, ale może także redukować ból mięśniowy.

Imbir doskonale rozgrzewa, więc warto go spożywać przy przeziębieniach, a nawet w grypie. Ułatwia także trawienie i zwalcza dolegliwości żołądkowe. Obniża stężenie cholesterolu we krwi, pomaga zwalczać migreny... i nie tylko. Jego dobroczynne właściwości od wieków są nie do przecenienia. A jak pokazują najnowsze badania, dołączyła do nich kolejna.

Poznaj: 15 niezwykłych właściwości imbiru

Na co pomaga imbir

Badacze z Uniwersytetu Georgia w dwóch eksperymentach wykazali bowiem, że imbir łagodzi ból mięśni spowodowany wysiłkiem. W doświadczeniu brały udział 2 grupy ochotników: jedna przez 11 dni otrzymywała preparat z surowego lub podgrzanego imbiru, druga placebo. W ósmym dniu eksperymentu uczestnicy wykonywali ćwiczenia na zginacz łokciowy nadgarstka – aż do urazu mięśni przedramienia. Jak się okazało, uczestnicy badania pobierający preparaty z imbirem – tak surowym, jak i podgrzanym – odczuwali ból mniejszy o ¼ od osób otrzymujących placebo.

Działanie przeciwzapalne imbiru i jego zdolność redukowania bólu mięśni może więc pomóc także tym z nas, którzy odczuwając wiosenny przypływ energii, rzucają się właśnie w wir ćwiczeń fizycznych. Biegacze, entuzjaści fitnessu – pamiętajcie, że imbir jest dobry nie tylko do zimowej herbaty!

Poznaj: Zioła, które leczą

Czytaj też: Zioła lecznicze w domu - rodzaje i uprawa

Zobacz: Imbir na przeziębienie - właściwości lecznicze i przepisy

Źródło: http://www.jpain.org/

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA