Jak dbać o włosy jesienią?

Starszy niż rok
Czy wiesz, że wraz z końcem lata twoje włosy wymagają szczególnej pielęgnacji? Jesień to pora roku o zmiennej pogodzie i zaskakujących temperaturach, nie zawsze korzystnych dla twoich kosmyków. Dowiedz się, jak właściwie pielęgnować je w tym trudnym okresie.

Przesuszeniu mówimy nie!

Najczęstszy problem, z jakim nasze włosy zmagają się jesienią, to nadmierne wysuszenie. Rozpoczynając sezon grzewczy, narażamy je na zbyt wielką ilość ciepła, do której nie są przyzwyczajone. To samo dotyczy noszenia ciasnych czapek, które dodatkowo mogą przyczynić się do elektryzowania się kosmyków.

By temu zapobiec, w miarę możliwości, spróbuj utrzymywać w mieszkaniu temperaturę nie wyższą niż maksymalnie 23-25 stopni Celsjusza i wybieraj takie nakrycia głowy, które nie będą zbyt silnie uciskać delikatnych włosów. W cieplejsze dni dobrym pomysłem będzie założenie nauszników. Z elektryzowaniem zaś poradzisz sobie, czesząc pasma szczotką o właściwościach antystatycznych.

Poznaj: Domowe sposoby na pielęgnację włosów

Kosmetyczni pogromcy jesieni

W przypadku przesuszonych włosów warto sięgnąć po profesjonalne produkty, które zapewnią im maksymalny poziom nawilżenia. Dodatkowo możemy zadbać również o ich odżywienie oraz odbudowanie zewnętrznej struktury. W drogeriach znajdziesz wiele kosmetyków znanych marek, które, tak jak maseczka na włosy L’Oreal, pozwolą ci na utrzymanie twojej fryzury w zadowalającej kondycji.

Pamiętaj jednak, by po umyciu kosmyków aplikować kosmetyk w określony sposób. Maseczkę nakładamy zawsze poniżej czubka głowy, tak, by nie zaburzyć funkcjonowania mieszków włosowych wydzielających sebum. Jeżeli nie będziemy stosować się do tej wskazówki, możemy bardziej zaszkodzić niż pomóc naszym włosom, wywołując łupież lub zbyt intensywną produkcję łoju.  Najbezpieczniejszy poziom wcierania produktu we włosy to od wysokości naszych uszu ku końcom pasm. Następnie możemy nałożyć ręcznik lub foliowy czepek i – zależnie od zaleceń na opakowaniu – spłukać maseczkę po kilku lub kilkunastu minutach.

Zobacz też: Suche włosy - jak skutecznie nawilżyć i pielęgnować

Najważniejsza jest systematyczność

Pamiętaj, że żaden kosmetyk nie zdziała cudów, jeśli nie będziesz używać go regularnie. Chociaż twoje włosy są najbardziej narażone na niekorzystne działanie pogody przy zmiennych temperaturach, warto zaopatrzyć się w serię kosmetyków pielęgnacyjnych jednego producenta i stosować je przez cały rok. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się pięknymi kosmykami na co dzień i zapewnisz im kompleksową ochronę.

Zobacz: Łupież tłusty czy suchy? Poznaj objawy, różnice i sposoby leczenia

Czytaj: Kto i dlaczego jest narażony na łysienie skóry głowy?

Sprawdź: Elektryzujące się włosy - co zrobić żeby włosy się nie elektryzowały?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA