Jak dbać o włosy latem?

Starszy niż rok
Kąpiele wodne i słoneczne mogą osłabić nasze włosy. Lato to czas, kiedy musimy szczególnie dbać o włosy.
 

Pielęgnacja włosów w czasie lata

Oto kilka wskazówek, co zrobić, aby uniknąć osłabienia włosów podczas letnich, wakacyjnych miesięcy:

  • Nie chodź z mokrą głową na mocnym słońcu. Woda działa soczewka, skupia promienie słoneczne, tym samym rozpoczyna się proces chemiczny, który rozjaśnia włosy i niszczy ich strukturę. Włosy osłabia także wiatr, który je wysusza. Podobnie działa także suszarka. Najlepiej, gdy pozwolisz włosom wyschnąć w pokoju, bez narażenia na szkodliwe działanie słońca.
  • Chroń włosy przed słońcem. Używaj kapeluszy i chustek. Wiąż włosy w kitkę lub upinaj tak, aby jak najmniejsza powierzchnia włosów była narażona na działanie słońca.  Stosuj kosmetyki do pielęgnacji włosów z filtrem UV. Struktura włosów brunetek jest bardziej odporna na słońce, dlatego uważaj przede wszystkim jeśli jesteś blondynką.
  • Po kąpieli w basenie czy morzu spłucz włosy pod prysznicem i osusz je ręcznikiem. To uchroni włosy przed działaniem szkodliwej dla włosów mieszanki soli lub chloru w połączeniu ze słońcem.
  • Nawilżaj włosy. Stosuj odpowiednie kosmetyki. Regularnie wykonuj maseczki na włosy.  Szczególnie zadbaj o końcówki włosów, możesz wcierać w nie odpowiednie serum. Możesz stosować również ochronne mgiełki do włosów lub zwykłą oliwkę, która nawilży włosy.
  • Wstrzymaj się z farbowaniem. Wizytę u fryzjera zaplanuj po powrocie z wakacji. Przed wyjazdem możesz podciąć końcówki włosów, aby je wzmocnić.

>>>> Zobacz przepisy na domowe sposoby na piękne włosy

Czytaj: Tracisz włosy? Nie trać głowy!

Przeczytaj także: Pielęgnacja włosów? Naturalnie!

Zobacz też: Wcierki do włosów - na wypadanie i porost włosów u mężczyzn

RED ELKA

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA