Jak działa i ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Ubezpieczenie, które ma chronić nasze zdrowie to produkt, który większości osób zdaje się być zbędnym wydatkiem. Niesłusznie, bo pomimo, że posiadamy ubezpieczenie z tytułu umowy o pracę, okazuje się ono niewiele warte gdy potrzebujemy szybkiego kontaktu z lekarzem specjalistą.
ubezpieczenie zdrowotne

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

O prywatnej polisie zdrowotnej bardzo często myśli się, gdy jest już za późno i dojdzie do pobytu w szpitalu, konieczności operacji czy tuż po zdiagnozowaniu poważnej choroby. Wówczas okazuje się, że zarówno odszkodowanie, jak i wsparcie ubezpieczyciela w innych formach mogłaby być nieoceniona.

Dlatego warto mieć nawet najbardziej podstawowe ubezpieczenie zdrowotne, które kosztuje zaledwie 30-40 zł miesięcznie, a w zamian zapewnia dostęp do lekarzy wielu specjalizacji, leków, a także badań i skomplikowanych zabiegów medycznych.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – co to jest?

Osoby, które są uprawnione do korzystania z systemu opieki zdrowotnej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia doskonale wiedzą, że darmowa pomoc medyczna bywa bardzo utrudniona, szczególnie w okresie największych zachorowań – jesienią i zimą. W takim okresie zdarza się, że wizyta u lekarza pierwszego kontaktu bywa utrudniona i wymaga przynajmniej kilku dni oczekiwania na wizytę. W przypadku skomplikowanego zabiegu czy operacji to nawet kilka miesięcy czy kilka lat.

Podobnie jest z oczekiwaniem wizytę u dermatologa czy endokrynologa w ramach NFZ. W sytuacjach, gdy potrzebujemy pomocy lekarza jak najszybciej – zmuszeni jesteśmy wybrać się do lekarza prywatnie, co powoduje nieprzewidziane koszty, jak cena wizyty prywatnej, dodatkowe badania, zakup przepisanych leków itp.

Natomiast posiadając dwa ubezpieczenia zdrowotne – jedno z NFZ, a drugie prywatne – jesteśmy w o wiele bardziej uprzywilejowanym położeniu. Mamy gwarancję dostania się do lekarza specjalisty bez kolejek, a sama wizyta jest bezpłatna lub w najgorszym razie płatna tylko w niewielkiej części.

Polisa zdrowotna to produkt, który w opłaconym abonamencie oferuje określony zakres usług – w zależności od tego, jaki pakiet wybierzemy oraz na jakie towarzystwo ubezpieczeniowe się zdecydujemy. Należy zatem dobrze się zastanowić jaka forma pomocy jest nam najbardziej potrzebna i wybrać z dostępnych produktów ten najbardziej pasujący.

Najczęściej podstawowy zakres usług to:

  • kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu,
  • możliwość skorzystania z zabiegów pielęgniarskich,
  • możliwość wykonania podstawowych kontrolnych badań.

Im większa liczba specjalistów, tym więcej zapłacimy za pakiet, jednak w sytuacji gdy nas lub nasze dzieci spotka jakaś poważniejsza choroba – jest ta pomoc niezwykle ważna. Czas i dobrze postawiona diagnoza pozwolą szybciej dojść do zdrowia.

Polisa zdrowotna nie kosztuje wiele

Mylne jest przekonanie, że za prywatne ubezpieczenie zdrowotne zapłacimy dużo. Spokojnie można znaleźć kilka produktów w atrakcyjnych cenach. Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne na www.ubezpieczeniaonline.pl? Stosunkowo niewiele zaczynają się od 40 zł miesięcznie. A nawet najdroższe pakiety nie są zawrotnymi kwotami. W skali miesiąca to wydatek poniżej 200 zł.

Towarzystwem ubezpieczeniowym, które oferuje ubezpieczenie zdrowotne w cenie już od 40 zł jest np. firma Prudential. Polisa może zagwarantować ochronę na wypadek 54 różnych chorób. Umożliwia również 7 różnych umów dodatkowych, które zwiększą naszą ochronę.

W równie atrakcyjnej cenie przedstawia nam swój produkt firma AXA Assistance – polisa może być dostępna już od 43 zł miesięcznie. Grupa ubezpieczeniowa oferuje wypłatę świadczenia za każdy dzień pobytu w szpitalu, ochronę w sytuacji poważnego zachorowania oraz dodatkową konsultację medyczną.

AXA Assistance oferuje również inny pakiet medyczny – MEDIPLAN w cenie 51 zł miesięcznie. Jest on z kolei skierowany do osób aktywnie uprawiających sport. Produkt jest dopasowany do sportowców, a w swojej ofercie umożliwia badania takie jak tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny, na które w ramach NFZ-u skazane są na ogromne kolejki – prywatnie zaś potrafią kosztować nawet kilkaset złotych.

Jeszcze tańszy pakiet oferuje TU Zdrowie. Za zaledwie 32 zł miesięcznie mamy zapewniony dostęp do lekarzy co najmniej kilku specjalizacji i aż 199 zagwarantowanych badań, w tym:

  • cholesterol,
  • cytologia ginekologiczna,
  • EKG,
  • mammografia,
  • morfologia,
  • rezonans magnetyczny,
  • tomografia komputerowa.

Reklama

Zakup polisy zdrowotnej – na co zwrócić uwagę?

Ubezpieczenia zdrowotne w swojej ofercie stawiają na kilka rozwiązań. Jednym z nich jest lista chorób, na wypadek których polisa chroni ubezpieczonego. Jeśli zatem obawiamy się np. choroby nowotworowej, ponieważ bardzo często występowała w naszej rodzinie, lub cukrzycy albo miażdżycy – warto zwrócić uwagę na to czy dana oferta na swojej liście chorób posiada akurat te, których najbardziej się obawiamy.

Polisy zdrowotne zapewniają również dostęp do określonej liczby placówek. Dostęp do nich zazwyczaj podawany jest na terenie całej Polski – a towarzystwa ubezpieczeniowe podają np. ilość 700 placówek medycznych w Polsce. Brzmi to oczywiście obiecująco – jednak warto sprawdzić czy współpracujące z nimi placówki występują w naszej okolicy. Może się okazać, że lepszą polisą będzie taka, która oferuje połowę mniejszą ilość placówek, za to więcej z nich znajduje się w zasięgu naszych możliwości.

Równie warto zwrócić uwagę co polisa gwarantuje na wypadek pobytu w szpitalu oraz urazów ciała. To szczególnie ważne dla osób, które dużo podróżują oraz uprawiają aktywnie sport. Kontuzje jednak mogą się zdarzyć każdemu – dobrze więc wiedzieć, że możemy wówczas liczyć na ubezpieczyciela.

Sprawdźmy także jakie formy pomocy gwarantuje ubezpieczyciel. Czy to jedynie możliwość skorzystania z konkretnej placówki i konsultacje u specjalisty. Czy są to również świadczenia, pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji albo transport medyczny. Firmy ubezpieczeniowe oferują również infolinię medyczną, która w wielu wypadkach może okazać się bardzo przydatna, szczególnie gdy mamy podejrzenie poważnej choroby i nie wiemy do kogo się udać czy jakie badania wykonać.

Reklama

Oceń artykuł

(liczba ocen 12)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->