Dla Ciebie, na zdrowie!

Jak leczyć przedwczesny wytrysk?

Dziś przedstawiamy drugą część rozmowy, w której dowiemy się do jakiego lekarza udać się z tym problemem, jakiej pomocy możemy oczekiwać i kiedy spodziewać się rezultatów leczenia.
Spis treści

Pierwsza wizyta u seksuologa opiera się na zebraniu tak zwanego wywiadu, czyli informacji, które są istotne dla lepszego zrozumienia trudności i postawienia trafnej diagnozy. Jeżeli przyczyny dysfunkcji mają charakter biologiczny, wskazane jest leczenie u lekarza seksuologa. Jeśli natomiast podejrzewamy czynniki psychologiczne, pomoc zapewni psycholog seksuolog.

Reklama

Sposoby na przedwczesny wytrysk

Tak, jak przyczyn tej dysfunkcji jest wiele, tak wiele jest metod leczenia. Inne metody leczenia stosuje się, gdy dysfunkcja jest wynikiem zaburzeń o podłożu biologicznym, inne gdy wynika z trudności w obszarze psychiki, a jeszcze inne gdy przyczyną jest konflikt w związku.

Często stosowaną metodą jest trening masturbacyjny, który uczy kontrolowania czasu trwania stymulacji i panowania nad wytryskiem. Popularną metodą leczenia jest również farmakoterapia. Czas trwania terapii jest bardzo różny i zależy od czynników indywidualnych.

Zdarza się, że mężczyźnie wystarczy jedna konsultacja z seksuologiem, by odczuł znaczną poprawę. Bywa jednak i tak, że potrzeba znacznie więcej czasu i spotkań, aby sytuacja uległa zmianie. Gdybyśmy mieli jednak wyciągnąć średnią, zazwyczaj jest to terapia krótkoterminowa.

Niestety niewiele par potrafi otwarcie rozmawiać na temat seksu. Zdarza się, że obszar ten w ogóle nie zostaje poruszany, a mężczyzna zwraca się do seksuologa w tajemnicy przed partnerką i musi uporać się z tym samemu. Tymczasem brak rozmowy nie oznacza, że problemu nie ma i że partnerzy o tym nie myślą.

Zazwyczaj myślą i to bardzo intensywnie. Niestety niedopowiedzenia i milczenie stają się doskonałym polem do poszukiwania przyczyn, które niekoniecznie są prawdziwe bądź też narastania negatywnych emocji i konfliktów. Sfera intymna jest szczególną płaszczyzną, która łączy partnerów wielowymiarowo – zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Dlatego też nie powinna ona stanowić tematu tabu.

Reklama

Zgłoś się do specjalisty

Każdy związek powinien pamiętać o tym, że jakość życia seksualnego można poprawić. Jeśli para nie jest zadowolona z tej sfery, nie warto czekać na cudowne rozwiązania, a zwłaszcza zmiany po ślubie. Wówczas warto przełamać wstyd i porozmawiać ze specjalistą. Czy zawsze się to udaje na 100%? To zależy od wielu czynników, np. od tego, na ile para jest gotowa i zmotywowana do pracy nad zmianą.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Zaburzenia seksualne
Anorgazmia - objawy i przyczyny. Jak leczyć?
Para po nieudanym seksie z powodu anorgazmii
Opóźniony wytrysk - przyczyny. Jakie są sposoby?
Mężczyzna z problemem opóźnionego wytrysku
Asfiksjofilia - co to jest? Czy podduszanie jest bezpieczne?
Kobieta z kochankiem
Podobne artykuły
Nimfomanka u psychoterapeuty
Jak rozpoznać nimfomankę? Sprawdź, czym charakteryzuje się nimfomania i jak ją wyleczyć?
Fetyszysta stóp
Fetysz stóp. Na czym polega i jakie stopy są pożądane?
Przyczyną braku wytrysku podczas stosunku najczęściej jest dysfunkcja ośrodkowego układu nerwowego
Jakie mogą być przyczyny braku wytrysku?
Mężczyzna uzależniony od masturbacji
Uzależnienie od masturbacji - objawy i skutki. Na czym polega leczenie?
Erotomanka
Kim jest erotoman i jak go rozpoznać?

Reklama


Czy masz skończone 18 lat?

Treści przedstawione na tej stronie są dostępne wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Dokucza Ci ból i obrzęk gardła?
Sprawdź, co to oznacza!