Jak mężczyzna może przygotować się do przekwitania

Starszy niż rok
Mężczyźni w wieku od 40 do ok. 55 lat doświadczają zjawiska podobnego do kobiecej menopauzy, czyli tzw. przekwitania. Andropauza u panów to zatem nic innego jak spadek poziomu hormonu zwanego testosteronem, odpowiedzialnego m. in. za nasilenie popędu seksualnego.
 

Testosteron pomaga w budowaniu protein, odgrywa zatem kluczową rolę w prawidłowym życiu seksualnym i powstawaniu erekcji. Jednak rozpoczynając 30. rok życia, poziom testosteronu u każdego mężczyzny, spada średnio o 10 procent na dekadę. 

Czytaj też: Andropauza, czyli męskie przekwitanie

Objawy andropauzy, czyli męskiego przekwitania to m. in. nadmierna nerwowość, nadwaga,  płytki sen, zmienność nastrojów, kłopoty ze skupieniem uwagi oraz niski popęd seksualny. Ale spokojnie panowie – andropauza to nie jest koniec świata!

Jak przebiega andropauza

Największym problemem nie jest sam proces andropauzy, czyli męskiego przekwitania, bo to coś zupełnie naturalnego i nieuniknionego w życiu każdego mężczyzny, ale to oni sami, w przeciwieństwie do kobiet, rzadko kiedy przyznają się lekarzom czy swoim partnerkom, że coś im dolega. Dla większości panów andropauza, czyli męskie przekwitanie to temat  niezwykle wstydliwy. Swoje złe samopoczucie tłumaczą zazwyczaj nadmiarem pracy, stresem czy brakiem snu. Panie z kolei przypisują to temu, że starzejącym się panom jest trudno zaakceptować fakt, iż lata młodości już minęły bezpowrotnie.

Czy wiesz, że: Przed andropauzą można się chronić

Lekceważenie objawów andropauzy, czyli męskiego przekwitania to wielki błąd, bowiem zdiagnozowane objawy andropauzy można leczyć np. kuracją hormonalną.  Mężczyźni, którzy przyjmują testosteron, czują więcej energii, mają lepsze samopoczucie, wyższą samoocenę, odzyskują zdolność koncentracji, czują większy popęd seksualny. Wystarczy od 3 do ok. 6 tygodniu żeby pojawiły się pierwsze objawy poprawy męskiej kondycji.

Żeby zmniejszyć objawy andropauzy, czyli męskiego przekwitania i uniknąć kuracji hormonalnej, należałoby drodzy panowie diametralnie zmienić tryb życia już dziś, zatem: regularnie ćwiczyć, ograniczyć palenie, spożywać mniejsze ilości alkoholu oraz wprowadzić więcej warzyw i owoców do swojej codziennej diety. Ale wybór czy chcecie podąć walkę z andropauzą, czyli męskim przekwitaniem i jeszcze w niej zwyciężyć, należy już tylko do was panowie …

Sprawdź: Badania ginekologiczne dla mężczyzn, czyli wizyta u androloga

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA