Jak nie złamać nogi w domu

Masz osteoporozę i często łamiesz kości? Zadbaj by Twój dom był dla Ciebie bezpiecznym schronieniem
 

Osoby cierpiące na osteoporozę bardzo często łamią kości w czasie wykonywania najprostszych, codziennych czynności. Jedynym słusznym wyjściem jest wówczas usunięcie z okolicy wszystkich przedmiotów, które mogą wywołać zagrożenie potknięcia i w konsekwencji złamanie.

Dywany, dywaniki

Dywan większy lub mniejszy ma w domu większość z nas. I większości on nie szkodzi. Jest jednak przedmiotem, o który łatwo można zawadzić lub na którym można się poślizgnąć. Dlatego, jeśli masz słabe kości, lepiej usuń z domu dywany, wycieraczki i tym podobny przedmioty.

Dziecięce zabawki

W każdym domu, w którym jest małe dziecko, aż roi się od zabawek. Samochody, samochodziki, klocki, piłki itd.. Wszystkie sprawiają dziecku radość, a pozostawione gdzieś na schodach mogą stwarzać niebezpieczeństwo starszym i chorym na osteoporozę. Dlatego zadbaj o porządek. Poukładaj lub schowaj zabawki.

Ostrożnie ze zwierzętami

Duże zwierzęta domowe bardzo lubią się bawić, skakać i siadać na ludzi. Zwłaszcza pieski. Jeśli są do tego dość duże, mogą stwarzać zagrożenie dla osoby chorej na osteoporozę. Dlatego do momentu wyleczenia lepiej oddać je pod opiekę sąsiadowi.

Schody

Schody bez poręczy są wręcz zakazane w domach u osób chorych na osteoporozę. Poręcz powinna być masywna, by móc się na niej naprawdę wesprzeć i w razie potrzeby uratować przed upadkiem.

Zobacz też: Choroba Pageta

Kable, złącza

Jeśli masz problem z osteoporozą, sprzątnij z pola chodzenia wszystkie przewody, kable i złącza. Bardzo łatwo o nie zawadzić podczas chodzenie czy wstawania z kanapy.

Goście

Osoby, które odwiedzają Cię w domu powinny wiedzieć o Twojej chorobie, Dlatego na początku wizyty wyjaśnij im wszystkie zasady. Tylko wtedy będą mogli się do nich stosować, a ich dzieci nie będą biegać i rozrzucać wszędzie zabawek.

szo

Źródło: Medme.pl

Zobacz: Złamania – objawy, pierwsza pomoc, etapy gojenia

Poradnik jak postępować w razie złamania

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA