Jak odzyskać świetny wygląd po nocnej imprezie

Jak odzyskać świetny wygląd po nocnej imprezie
Starszy niż rok
Udana szalona impreza w gronie znajomych może trwać do białego rana. Często wiąże się z nią nadmiar alkoholu i papierosów. Następnego dnia zazwyczaj nie czujemy się już tak szampańsko. Mamy ból głowy, nieświeży oddech, mdłości. W dodatku nasz wygląd nieodparcie wskazuje na nocną balangę.

Oto kilka sprawdzonych sposobów, jak szybko zregenerować naruszoną urodę i wyglądać dobrze następnego ranka.

1. Wyszoruj twarz.

Całonocna impreza, alkohol i dym papierosowy sprawiły, ze cera jest szara i ziemista. Aby odświeżyć jej wygląd umyj twarz rękawiczką frotte i zastosuj peeling do twarzy (lepszy jest drobnoziarnisty niż enzymatyczny). Następnie zrób okład z zimnej wody.

2. Nawilżaj cerę.

Zwłaszcza po imprezie alkoholowej cera jest odwodniona, dlatego połóż na twarz maskę nawilżającą.

3. Sposób na czerwone i przekrwione oczy.

Zazwyczaj po nocnej imprezie oczy są czerwone, przekrwione i piekące. Zapuść do każdego z worków spojówkowych po kropelce kropli do oczu, które mają w swoim składzie środek obkurczający naczynia krwionośne gałki ocznej. Zapytaj o takie w aptece albo swojego okulistę. Twoje oczy znów będą jasne i piękne. Gdy masz worki pod oczami, zrób zimny okład z wacików zmoczonych w zimnej herbatce rumiankowej lub lodowatej wodzie.

4. Odśwież oddech i umyj zęby.

Wiadomo, że im bielsze zęby, tym wyglądamy lepiej. Dlatego koniecznie czyść przez kilka minut zęby pastą wybielającą. Aby oddech był świeży nie żuj gumy miętowej lecz żuj natkę pietruszki. I to tak długo, jak to możliwe.

5. Świeże i błyszczące włosy.

Przed wyjściem z domu koniecznie umyj włosy. Czasami wydaje ci się, że nie masz na to siły, bo masz mdłości i inne  nieprzyjemne objawy kaca. Wydaje ci się, że nikt nie zauważy twojej fryzury. To poważny błąd. Włosy przesiąknięte wonią alkoholu i dymu  zawsze wyglądają źle. Umyj włosy i zastosuj odżywkę, a gdy wyschną możesz zastosować nabłyszczacz.

6. Rozświetl cerę.

Zamiast podkładu matującego zastosuj zwykły przeciwzmarszczkowy lub nawilżający i koniecznie zastosuj rozświetlacz na policzki i w okolicach skroni.

7. Makijaż i perfumy.

Kobieta nie może zapomnieć o makijażu. Tym razem postaw na naturalne kolory cieni, mocno wytuszowane rzęsy i różowy błyszczyk. Koniecznie zastosuj dezodorant. Tym razem zrezygnuj z perfum, które mogą pogłębić ból głowy.

8. Nie zapomnij o dobrym, pożywnym posiłku i filiżance kawy.

Edyta Jóźwiak

Przeczytaj także:

10 sposobów na kaca

Temat tygodnia: Kac - nie daj się alkoholowi

10 mitów o kacu

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA