Jak osiągnąć nieskazitelną cerę?

Niektórzy z nas są szczęśliwymi posiadaczami cery, która niemal nie stwarza problemów. To jednak rzadki przypadek. Większość musi solidnie się napracować, aby dobrze wyglądać.
 

Zacznij od zdrowego wnętrza

Praca nad sobą, w tym także nad wyglądem, wymaga czasu i pewnych poświęceń. O wiele trudniej osiągnąć ładną, zdrową cerę, kiedy nie dbamy o siebie „od wewnątrz” – to duże utrudnienie dla skuteczności kremów do twarzy czy innych kosmetyków. Bardzo istotna jest na przykład nasza gospodarka wodna. Warto unikać przetworzonej żywności, alkoholu i soli, a tym samym zabezpieczyć się przed zatrzymywaniem wody w organizmie. Dodatkowo dobrze jest codziennie pić wodę mineralną, jeść kilka porcji warzyw i owoców, uprawiać regularnie aktywność fizyczną i unikać stresów. Pamiętajmy przy tym, że jeśli zdaje nam się, że robimy wszystko poprawnie, a nasza cera nadal pozostawia wiele do życzenia, problem może mieć podłoże hormonalne. Wtedy warto się przebadać.

Zobacz: Domowe maseczki 

Dokładnie oczyść skórę

Kolejnym krokiem na drodze do pięknej cery jest jej systematyczne i precyzyjne oczyszczanie. To, jak je wykonujemy, powinno być skorelowane z naszym typem skóry. Większości powinien odpowiadać płyn micelarny, jednak jeśli potrzebujesz czegoś o cięższej konsystencji, wybierz na przykład mleczko. Od czasu do czasu warto też zafundować skórze peeling, zwłaszcza enzymatyczny, czyli taki, w którym zawarte są enzymy rozpuszczające naskórek. Cały proces jest bardzo łagodny, więc na pewno nie podrażni nawet wrażliwej skóry. Pamiętaj, że zanieczyszczona skóra nie tylko gorzej się regeneruje i ma większe skłonności do powstawania niedoskonałości, ale też źle wchłania składniki odżywcze.

Wybierz odpowiedni krem

Oczywiście po drodze może być jeszcze wiele kroków, które uzupełnią pielęgnację. Dobrym wyborem może okazać się tonik, fantastycznie zastępuje go też woda różana posiadająca wiele korzystnych dla cery właściwości. Jednak absolutna podstawa to dobrze dobrany krem do twarzy. To, na jaki się zdecydujesz, powinno zależeć od płci, wieku i typu cery. Skóra mężczyzn wolniej się starzeje, jest grubsza i ma lepsze bariery ochronne, za to często ulega podrażnieniom podczas golenia i w okresie dojrzewania może okazać się bardziej problemowa, stąd potrzebne mogą być składniki normalizujące i łagodzące.

Za to w produktach dla osób dojrzałych muszą znaleźć się konkretne minerały i witaminy, dobrze wpływają także fitohormony. Ich stężenie musi być spore, jako że taka skóra potrzebuje intensywniejszej terapii. Rzecz jasna, kosmetyki dla osób o cerze suchej i wrażliwej powinny mieć cięższą konsystencję niż te dla właścicieli cery tłustej i mieszanej. Wybierz zaufanego producenta, na przykład kremy do twarzy marki L’Oreal oferują szeroką gamę różnorodnych produktów. Pamiętaj, że przy odrobinie zaangażowania każdy może zdecydowanie poprawić stan swojej cery.

Zobacz też: Cera sucha i wrażliwa – jak sobie z nią radzić?

Czytaj: Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA