Jak pielęgnować skórę z rozszerzonymi porami?

Rozszerzone pory są dość powszechnym problemem. Ich obecność dokucza zwłaszcza kobietom, którym ten defekt trudno ukryć pod makijażem. Ta przypadłość jest efektem nadmiernej produkcji sebum i nie ma możliwości, aby pozbyć się ich całkowicie. Odpowiednimi kosmetykami można jedynie zmniejszyć te już istniejące i zapobiec pojawianiu się kolejnych.
Jak pielęgnować skórę z rozszerzonymi porami

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Przyczyny powstawania rozszerzonych porów

Pory są jednym ze składników w budowie anatomicznej skóry. Nie można się ich pozbyć całkowicie, ponieważ są niezbędne w procesie oczyszczania. Ich obecność nie jest problemem, dopóki nie dochodzi do nadmiernej produkcji łoju. Przepełnione przybierają postać mało estetycznych dziurek, co nierzadko staje się przyczyną kompleksów.

Co prawda nie jest to choroba dermatologiczna, a jedynie defekt kosmetyczny, ale i tak znacznie utrudnia życie. Rozszerzonych porów nie można się pozbyć. Dzięki odpowiednim kosmetykom, np. marki Cetaphil lub innej dermokosmetycznej, można je zwęzić do minimum i sprawić, by były ledwo zauważalne.

Jak zwęzić pory?

Pory można zwęzić dzięki zabiegom kosmetycznym z użyciem odpowiednich preparatów do pielęgnacji. Podstawą jest oczyszczanie, które usunie nadmiar nagromadzonego sebum i ochroni skórę przed rozwojem stanów zapalnych. Tego rodzaju zabiegi przeprowadza się zwykle w warunkach domowych, lecz jeśli ktoś chciałby skorzystać z usług profesjonalistów, może się udać do jednego z salonów kosmetycznych. Samo zwężenie porów wymaga systematycznej pielęgnacji. Nie da się tego zrobić za pomocą jednego zabiegu, choć ten wykonany w salonie, może pomóc w poprawie kondycji skóry.

Osobom z cerą problematyczną rzadko kiedy proponuje się drogeryjne preparaty. W ich składzie są bowiem parabeny, komponenty zapachowe i inne związki, które mogą mieć działanie drażniące. Ponadto bardzo często zatykają one pory, czego efektem jest pogorszenie widoczności defektu, a nie jego ukrycie. Najlepszym rozwiązaniem dla takich osób są dermokosmetyki. To preparaty apteczne, których formuła została opracowana z udziałem dermatologów. Nie ma zatem mowy o pogorszeniu kondycji skóry.

Składniki dermokosmetyków to substancje wykazujące działanie terapeutyczne, dlatego można śmiało powiedzieć, że nie tylko pielęgnują, ale i leczą. Z tego powodu są dostępne wyłącznie w aptekach lub wyspecjalizowanych drogeriach. Wśród szeregu produktów można znaleźć kosmetyki do każdego rodzaju cery. Żele czy pianki oczyszczające są przeznaczone także dla tych osób, które na co dzień zmagają się z nadmiarem łoju.

Warto pamiętać, że po każdym oczyszczeniu skóry powinno się użyć kremu, który zakończy etap pielęgnacji. W ofercie producentów są produkty nawilżające, odbudowujące barierę ochronną czy też przeciwtrądzikowe. Nie uczulają one i nie zatykają porów, dlatego możemy być pewni, że po ich użyciu nie grozi nam kolejny stan zapalny. Kremy i pianki dermokosmetyczne nie mają podziału na wiek ani płeć. Może je stosować każdy, kto ma problemy ze skórą. 

Oceń artykuł

(liczba ocen 6)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!