Nowy sklep

już ON-LINE

Jak poradzić sobie z błyszczącą skórą twarzy?

Czy przeglądając swoje zdjęcia, za każdym razem wstydzisz się błyszczącej skóry, która psuje nawet najlepszy kadr? A może co chwilę nerwowo udajesz się do łazienki, żeby użyć bibułek matujących, które i tak nie działają? Dowiedz się, co możesz zrobić, by zapomnieć o problemie błyszczącej się twarzy.

Spis treści

Kłopotliwe miejsca

Najczęściej narzekamy na te miejsca na skórze, które tworzą tak zwaną strefę T (czoło, nos i broda). Ze względu na wzmożone wydzielanie sebum na tym obszarze i skłonność do występowania różnego rodzaju niedoskonałości miejsca te, nawet po nałożeniu make-upu, mogą błyszczeć, tworząc nieestetyczny efekt. Na szczęście da się temu zapobiec, nakładając odpowiednie kosmetyki.

Sprawdź: 5 naturalnych sposobów, by zapobiec starzeniu się skóry

 

Odpowiednie, czyli jakie?

Świecącą się skórę twarzy należy zmatowić za pomocą dostępnych w wielu sklepach produktów przeznaczonych do tego celu. Warto pamiętać, by nie obciążać dodatkowo problematycznych miejsc kosmetykami o gęstej, przytłaczającej konsystencji i zdecydować się na środek, który sprawi, że nasze niedoskonałości będą mniej widoczne i jednocześnie nie będzie on blokował porów skórnych. Puder zdaje się być najlepszym rozwiązaniem – taki produkt możemy znaleźć niemal w każdej serii do twarzy oferowanej przez znane marki kosmetyczne, np. Maybelline.

Co o jest makijaż permanentny?

Reklama

Mitom mówimy nie!

Na pewno wiele z nas słyszało o tym, że używanie pudru przez osoby mające problemy z błyszczeniem się skóry pogłębi niedoskonałości, a sama twarz po nałożeniu produktu będzie wyglądać nienaturalnie, przypominając maskę. Nic bardziej mylnego! Prawidłowe przypudrowanie strefy T zwiększy nasz komfort i z pewnością nie nada naszej skórze sztucznego wyrazu.

Reklama

Makijaż matujący – cenne wskazówki

Zanim oprószymy kłopotliwe miejsca pudrem, musimy wykonać parę zabiegów, które przedłużą jego trwałość. Na początku przemywamy twarz chłodną wodą i osuszamy. Następnie, po upływie kilku minut, za pomocą papierowego ręcznika zbieramy nadmiar sebum tak, by nie wymieszało się z kosmetykami, których planujemy użyć. Kolejnym krokiem będzie nałożenie ulubionego podkładu i – po odczekaniu, aż produkt wtopi się w skórę – zmatowienie jej poprzez wykonywanie pędzlem kolistych ruchów w strefie T tak, by puder pozostał tylko tam, gdzie tego chcemy.

Wreszcie pamiętajmy, że nasz produkt to nie tylko środek do zakrycia niedoskonałości, lecz także nieodzowny element każdego makijażu przedłużający jego trwałość i zapewniający nam nieskazitelny wygląd.

Zobacz: Jak dobrać kosmetyki odpowiednie dla rodzaju i wieku skóry

Sprawdź: Wolumetria, czyli lifting bez skalpela

Zobacz też: Joga twarzy - gimnastyka mięśni twarzy. Jak to robić?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)