Jak pozbyć się przeziębienia

Starszy niż rok
Domowe sposoby na przeziębienie. Sprawdź, jak szybko pozbyć choroby.
 Zwłaszcza na początku infekcji powinieneś spożywać dużo warzyw i owoców, a unikać tłuszczy, mięsa i słodyczy. Bardzo pomoże ci ciepła herbata z sokiem malinowym lub miodem. Do picia dobre są też świeże soki owocowe lub warzywne. W ogóle powinieneś spożywać od 1 do 3 litrów wody dziennie.

Jak rozpoznać czy to przeziębienie czy grypa?Idealna kąpiel

Trzy razy dziennie polecamy Ci hydromasaż, czyli kilkuminutowy prysznic z na przemian ciepłą i chłodną wodą. Taki zabieg przyspiesza oczyszczanie organizmu i pomaga szybciej wrócić do zdrowia.Po zdrowotnym prysznicu polecamy nacieranie. W tym celu przygotuj roztwór z soli (w litrze wody rozpuść cztery łyżki soli). Namocz w nim ręcznik i wcieraj roztwór w ciało. Później połóż się do łóżka i dobrze wygrzej.

Zobacz też: Przeziębienie. Jak się zaczyna i jak je pokonać?Swieże powietrze i witaminy

Wietrzenie pomieszczeń. Nie, to nie żart. Trzeba wymieniać powietrze na świeże w pomieszczeniach, w których przebywamy. Tlen przyspiesza przecież proces oczyszczania ludzkiego organizmu. Jedz dużo witaminy C. Najlepiej w naturalnej postaci – owoce cytrusowe, natka pietruszki, czarna porzeczka, biała kapusta, owoce róży, papryka. Jeśli nie masz dostępu do świeżych produktów – weź witaminę w postaci tabletek.

Przeczytaj także: Przeziębienie i grypa – nas nie dogonią

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Pytanie: Kiedy najczęściej odczuwasz ból gardła?

  Najczęściej rano

  Tylko wieczorem

  Po wypiciu zimnego napoju

  W pomieszczeniach klimatyzowanych

  Przy zmianie klimatu

  Tylko przy infekcjach gardła

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA