Jak profesjonalnie dbać o skórę wokół oczu

Pielęgnacja domowa skóry wokół oczu wydaje się być najważniejsza, jednak warto udać się po specjalistyczną poradę do gabinetu kosmetycznego. Wykwalifikowany kosmetolog dobierze odpowiedni zabieg i udzieli wszelkich porad.
 

Tradycyjnym zabiegiem jest masaż połączony z elementami drenażu limfatycznego, czyli wykonywanie lekkich ruchów opuszkami palców wzdłuż naczyń chłonnych. Ten rodzaj masażu jest przyjemny i ma działanie lecznicze. Regularne stosowanie zmniejsza obrzęki i zapobiega rozszerzaniu naczyń krwionośnych. Warto go połączyć z typowym zabiegiem pielęgnacyjnych. Podczas niego kosmetolog może zastosować nawilżające maseczki na powieki, np. z alg czy z płatków kolagenowych. Dysponuje też preparatami w postaci lekkich żeli, które rozjaśniają cienie pod oczami i ujędrniają opadające górne powieki.

Bardzo popularne w gabinecie kosmetycznym są zabiegi z użyciem mikroprądów. Polegają one na stymulacji włókien mięśniowych za pomocą prądu przekazywanego przez samoprzylepne elektrody. Zabiegi te poprawiają kondycję skóry oraz pomagają spłycić zmarszczki.

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych zabiegów jest mikrodermabrazja. Wyróżniamy dwie metody pomocne przy spłycaniu zmarszczek: diamentowa i korundowa. Pierwsza z nich polega na mechanicznym ścieraniu naskórka przy pomocy diamentowych głowic. Druga natomiast do złuszczania wykorzystuje kryształki tlenku glinu (korundu). Dzięki mikrodermabrazji można pobudzić regenerację kolagenu i elastyny oraz spłycić zmarszczki w okolicach delikatnej skóry oczu.

Jeśli środki będące w dyspozycji kosmetyczki nie wydają się nam wystarczające, warto skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej. Medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów odmładzających okolice oczu i poprawiających wygląd tej partii twarzy. Warto z nich skorzystać, aby przywrócić oczom blask i wygładzić zmarszczki.

Jednym z zabiegów jest ostrzykiwanie botoksem (toksyną botulinową). Po wstrzyknięciu w odpowiednią tkankę mięśniową toksyna lekko ją paraliżuje, przez co zapobiega skurczom mięśni oraz tworzeniu się zmarszczek. Botoks działa tylko w tych mięśniach, do których został wstrzyknięty. Efekt terapeutyczny zabiegu utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy. Po upływie tego czasu zabieg należy powtórzyć, by utrzymać osiągnięty efekt.

Kolejnym zabiegiem, który zdecydowanie poprawi wygląd skóry wokół oczu, jest mezoterapia. Polega ona na wprowadzeniu w głąb skóry roztworów zwanych koktajlami, które stanowią mieszaninę kwasu hialuronowego, krzemionki organicznej oraz kompleksów multiwitaminowych. Po znieczuleniu kremem, lekarz dokładnie ostrzykuje skórę pod oczami wybranymi preparatami. Kwas hialuronowy nawilża i wygładza skórę, natomiast witaminy odżywiają ją, chronią przed wolnymi rodnikami i wspomagają regenerację. Efekty pojawią się po kilku dniach. Aby efekt był widoczny, należy wykonać minimum 2 zabiegi.

Chirurgia plastyczna stoi na pograniczu kosmetyki i medycyny. Obejmuje bardzo szerokie spektrum działania, m.in. operacje oczu oraz skóry wokół nich. Metody zabiegów na powiekach zostały doprowadzone do perfekcji. Operacyjnie leczy się: zmarszczki w okolicy oczu, workowate zwiotczenie skóry górnych powiek, zwisające ponad szparę powiekową fałdy i typowe zwiotczenia skóry całej powieki górnej. Można tez usuwać, tzw. worki pod oczami i „kurze łapki” w zewnętrznym kącie powiek. Takie zabiegi wykonuje się na ogół w znieczuleniu miejscowym. Przy usuwaniu zmarszczek powieki górnej, wycina się eliptyczne kawałki skóry. Cięcie biegnie wtedy w fałdzie powieki. W przypadku dolnej powieki wycina się nadmiar skóry. Chirurg przecina skórę 1-3 mm poniżej brzegu powieki, a samo cięcie wydłuża poza zewnętrzny kąt oka, co pozwala również na usunięcie kurzych łapek. Gojenie przebiega bardzo dobrze, a po pewnym czasie blizny są praktycznie niewidoczne.

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Pytanie: Jaki jest Twój niezawodny sposób na lekkie oparzenie?

  aloes

  jogurt

  maść na oparzenia

  napary z ziół

  ogórek

  chłodna woda

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA