Nowy sklep

już ON-LINE

Jak przygotować dziecko do wizyty u dentysty?

Jak wiadomo, wizyta u dentysty powoduje uczucie lęku u niejednego dorosłego. W obliczu konieczności zabrania do gabinetu stomatologicznego swojej Pociechy, sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej. Czy można w jakiś sposób przygotować dziecko do wizyty u dentysty?
dentysta dla dzieci

Artykuł sponsorowany

Spis treści

Zastrzyk, wizyta u pediatry, pierwsze kroki w przedszkolu… wszystkie te sytuacje są dla dziecka tak samo stresujące. Za każdym razem jednak próbujemy pocieszyć Malucha i wytłumaczyć, że nic mu nie grozi. Tak samo jest z wizytą u dentysty. Pomimo własnego lęku przed leczeniem, staramy się załagodzić stres dziecka i sprawić, aby wizyta przebiegła bez jakiejkolwiek traumy.

Grunt to zabawa

Przed wizytą u stomatologa, wytłumacz dziecku, po co to wszystko. Postaraj się opowiedzieć w prosty sposób, dlaczego leczenie ząbków jest tak ważne i czym grozi jego zaniedbanie. Tym rozmowom koniecznie niech towarzyszy dobra zabawa. Może okaże się, że koniecznie trzeba będzie wyleczyć ząbki wszystkim lalkom i misiom?

Uważaj na słowa

Jak dobrze wiesz, dzieci mają doskonałą pamięć - zwłaszcza do rzeczy, na które nie chcesz zwracać ich uwagi. Pamiętaj zatem o tym, aby każda wzmianka przy dziecku na temat leczenia zębów, była pozytywna. Narzekając na ból i głośno komunikując domownikom, że bardzo boisz się iść do dentysty, z pewnością nie pomoże Ci w przyszłości w przekonaniu Pociechy do wizyty u stomatologa.

Reklama

Nie czekaj!

Im wcześniej odwiedzisz gabinet stomatologiczny, tym lepiej. Warto udać się na kontrolę zaraz po wyrznięciu się pierwszych mleczaków. Zanim pojawią się pierwsze problemy z zębami, pozwól Dziecku odwiedzić gabinet jeszcze bez konieczności leczenia. Pierwsza wizyta, która od razu będzie związana z borowaniem i podawaniem znieczulenia, nie nastawi Małego Pacjenta pozytywnie do kolejne odwiedziny. Dzięki pierwszym, bezstresowym wizytom, Dziecko nabierze zaufania i dużo łatwiej będzie przekonać je do poddania się leczeniu w przyszłości.

Reklama

Wybierz dobrze

Zanim udacie się na pierwszą wizytę, warto zwrócić uwagę na to, które gabinety oferują usługę wizyty adaptacyjnej. Udając się do takiego miejsca masz pewność, że Twoja Pociecha będzie w dobrych rękach. Specjalnie wykwalifikowani, przyjaźnie nastawieni do Dzieci lekarze, zapoznają Dziecko ze specyfiką miejsca, sprzętem i opowiedzą w przyjazny sposób, że leczenie ząbków to nic strasznego. Do takich miejsc należy, na przykład, Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji „Dentolandia” w Katowicach.

Koniecznie zwróć uwagę także na wystrój kliniki. Przyjazne otoczenie, zabawki i możliwość oglądania ulubionych bajek u dentysty niejednokrotnie sprawia, że Dziecko ma ochotę zostać tam nawet na dłużej.

Przygotowanie dziecka na wizytę u stomatologa to długotrwały proces, na który składa się kilka etapów. Im wcześniej zaczniesz o nich myśleć i wdrażać je w życie, tym lepiej. Na szczęście wszystko można wypracować. Sprawdzone sposoby i przyjazne dla Dzieci miejsca, zdecydowanie ułatwiają przyszykowanie Malucha na leczenie zębów.

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)