Jak radzić sobie z infekcjami miejsc intymnych

Prawie 90 proc. Polek choć raz w życiu odczuwało dolegliwości miejsc intymnych. Radzimy jak o nie dbać
 

Higiena miejsc intymnych to dla wielu kobiet wciąż temat tabu. Jednak warto o nim mówić głośno, warto wiedzieć jak dbać o siebie aby czuć się komfortowo i zdrowo. Jak wykazały badania przeprowadzone przez TNS OBOP aż 85% Polek przynajmniej raz w życiu odczuwało dolegliwości okolic intymnych. Czytaj też: Przykazania higieny intymnej.

Przyczyny infekcji w miejscach intymnych

Brak właściwej pielęgnacji miejsc intymnych to częsta przyczyna infekcji układu moczowo-płciowego. Szacuje się, że nawet milion kobiet rocznie cierpi na takie dolegliwości. Jak sobie z tym radzą? Duża grupa badanych nie podejmuje żadnych działań. Należy wiedzieć jednak, że nieleczone infekcje mogą być przyczyną poważnych powikłań. Często panie usiłują leczyć się same domowymi sposobami lub zażywają po prostu środki przeciwbólowe. Niektóre zgłaszają się do ginekologa.

Leczenie infekcji układu moczowo-płciowego to złożone zagadnienie. Podstawowym działaniem jest przywrócenie prawidłowego pH oraz odbudowanie flory bakteryjnej pochwy. Każde infekcje okolic intymnych należy leczyć, warto również pamiętać o profilaktyce. Zamiast używać mydła do codziennej pielęgnacji warto stosować specjalne środki, które przywracają prawidłowe pH i mogą złagodzić objawy infekcji.

Pogoda nie nastraja optymistycznie, za oknem jest coraz zimnej, warto więc ubierać się cieplej. Zostawmy w szafie mało wygodne stringi na rzecz bawełnianych fig. Warto także używać odpowiednio dobranych wkładek pozwalających dłużej zachować świeżość.

Zasady, których warto przestrzegać:

• Pamiętajmy, że używanie tamponów jest niewskazane podczas infekcji okolic intymnych.
• Do codziennej higieny intymnej nadają się wkładki higieniczne.
• W przypadku zapalenia pęcherza czy nietrzymania moczu lepiej stosować wkładki anatomiczne, które wchłaniają wilgoć i neutralizują nieprzyjemne zapachy.

szo

Poznaj: Infekcje układu moczowego

Zobacz: Opryszczka kobiecych narządów płciowych - objawy i sposoby leczenia

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA