Jak schudnąć zdrowo bez efektu jojo? To możliwe z Maczfit

Nawet 80% osób, które przeszły kurację odchudzającą w przeciągu 5 lat od jej zakończenia zaczyna ponownie tyć i wraca do wagi sprzed kuracji. Ci, którzy od nowa przybierają na wadze, znowu chcą się odchudzić. To jest właśnie efekt jojo. Jak mu zapobiec? Co zrobić, by efekty odchudzania były stałe?
Maczfit

Artykuł sponsorowany

Spis treści

Nawet 80% osób, które przeszły kurację odchudzającą w przeciągu 5 lat od jej zakończenia zaczyna ponownie tyć i wraca do wagi sprzed kuracji. Ci, którzy od nowa przybierają na wadze, znowu chcą się odchudzić. To jest właśnie efekt jojo. Jak mu zapobiec? Co zrobić, by efekty odchudzania były stałe? Maczfit powstał właśnie po to, by wyeliminować efekt jojo raz na zawsze.

W czym tkwi problem? Dlaczego efekt jojo dotyka tak wielu osób?

Zjawisko związane z odchudzaniem pojawić się może wówczas gdy stosujemy głodówkę, za mało kaloryczną dietę w stosunku do zapotrzebowania organizmu, dietę źle zbilansowaną, przyjmujemy zbyt małą ilość płynów lub wtedy lub kiedy po kuracji nie jesteśmy aktywni fizycznie.

Istotą efektu jojo jest to, że jeśli nas dotknie kolejne odchudzanie może przyjść z o wiele większym trudem, będziemy musieli podjąć o wiele większy wysiłek. Dlatego tak bardzo ważne jest trzymanie odpowiedniej diety.

Jakie produkty powinny wejść w skład dobrze zbilansowanej diety?

W zasadzie nie ma szczególnych ograniczeń i wręcz nie zaleca się rezygnacji z jakiejś grupy produktów podczas odchudzania. Należy ją tylko odpowiednio dobrać. Możemy więc jeść:

  • produkty zbożowe, szczególnie pieczywo ciemne,
  • ciemne makarony,
  • ryż brązowy,
  • płatki owsiane,
  • chude mięsa – drób, cielęcina, wędliny, mogą też być inne bez wyraźnego tłuszczyku,
  • chude ryby,
  • mleko i napoje mleczne oraz chudy twaróg.

By skutecznie się odchudzić i wyeliminować ryzyko pojawienia się efektu jojo należy powoli i konsekwentnie rezygnować z diety. Gwałtowne jej przerwanie grozi szybkim powrotem do otyłości. Korzystając z oferty Maczfit będzie to o tyle prostsze, że możesz ustalić warunki przesyłania odpowiedniej, zbilansowanej diety. Wspomoże cię w tym dietetyk. Diety są precyzyjnie opracowane pod kątem naszego stylu życia. W zależności czy liczymy na w miarę szybkie efekty, czy jesteśmy aktywni fizycznie, vege, chcemy przeprowadzić detoks organizmu lub nie możemy spożywać produktów z glutenem dobierzemy idealne rozwiązanie.

Efekt jojo nie grozi nam wówczas, kiedy sięgniemy w głąb siebie i na zawsze nakażemy sobie być regularnymi i konsekwentnymi. W innym wypadku nasze trudy mogą pójść na marne. Są jednak rozwiązania, które naszą regularność będą wspomagać.

Oceń artykuł

(liczba ocen 16)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->