Jak uniknąć zimowego przybierania na wadze?

Zimą tyjemy znacznie szybciej i zdecydowanie łatwiej ulegamy słodkim oraz tłustym pokusom. Dlaczego nasz apetyt rośnie wprost proporcjonalnie do spadku temperatury otoczenia? Jak uniknąć nadmiernego apetytu i wiążącego się z nim przybierania na wadze?
Jak uniknąć zimowego przybierania na wadze?

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały promocyjne

Spis treści

Wiele osób boryka się z zimowym przybieraniem na wadze. W dużej mierze za taki stan rzeczy odpowiedzialny jest brak ruchu – zimą częściej rezygnujemy ze spaceru i innych aktywności. Ponadto dłuższe wieczory skłaniają nas do częstego sięgania po coś do zjedzenia i najczęściej nie są to warzywa, owoce lub idealne na zimowe chłody zupy, a słodycze, zamawiane do domu fast – foody i słone przekąski. Zimą zmieniają się także nasze nawyki żywieniowe względem kaloryczności obiadów – lekkostrawne dania, po które chętnie sięgamy latem, zastępujemy tłustymi mięsami, potrawami mącznymi oraz spożywczymi gotowcami.

Dlaczego tyjemy zimą?

Oprócz zwiększonego apetytu i mniejszej aktywności fizycznej na zimowe tycie wpływa także pogodowa aura. Kiedy na zewnątrz jest zimno i ponuro, stajemy się smutni i przygnębieni, co może mieć też związek z niedoborami witaminy D3. Zimowa depresja skłania nas do podświadomego sięgania po kolejny posiłek, który powoduje zwiększenie wydzielania hormonów szczęścia. W szczególności na poprawę nastroju wpływają słodycze oraz zawierające dużo cukrów prostych napoje np. dosładzane soki. Lepiej czujemy się także po wpiciu kubka słodkiej herbaty lub kawy – zazwyczaj na jednym kubku się nie kończy, więc każdego dnia do naszego organizmu trafia nadprogramowa dawka bezwartościowych kalorii. Jednym z e skuteczniejszych leków, które hamowały apetyt jest lek o nazwie adipex http://medicot.pl/adipex-retard-sprzedam/

Zima to także czas rodzinnych spotkań, których nie sposób uniknąć w Boże Narodzenie i Sylwestra. Uginające się od przepysznych potraw stoły, zakrapiane alkoholem imprezy i namowy współbiesiadników to kolejny powód zimowego tycia. Nie oznacza to jednak, że mamy zrezygnować z wszystkich przyjemności – ważne jest to, aby zachować umiar i codziennie znaleźć chwilę na aktywność fizyczną.

Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie samodzielnie poradzić sobie z problemem. U osób, które jedzą zbyt dużo nie tylko zimą, cierpią z powodu obniżonego nastroju i zajadają stres, emocje oraz nudę może być potrzebne wsparcie specjalisty. Jeżeli nadmiernie tyjesz, nie możesz opanować apetytu i stale zaglądasz do lodówki, a stosowane kuracje odchudzające nie są w stanie przywrócić Ci szczupłej sylwetki, musisz zacząć działać i poszukać pomocy dietetyka. Czasami konieczna jest także konsultacja psychologiczna, która pomoże ustalić, czy jedzenie nie stało się już uzależnieniem.

Skuteczne leki na odchudzanie

Obecnie nie stosuje się farmakologicznego hamowania głodu za pomocą leków. Więcej na temat sposobów leczenia nadmiernego apetytu oraz stosowanych w tym celu farmaceutyków jak na przykład zelixa, która daje szanse w krótkim czasie zrzucić wiele kilogramów, więcej na temat tego leku przeczytasz w tym artykule http://medicot.pl/tabletki-zelixa-sprzedam/

Reklama

Jak nie przytyć zimą?

Oprócz wspomnianej już aktywności fizycznej warto zadbać o wypełnienie sobie wolnego czasu w sposób inny niż relaks w towarzystwie kolejnej przekąski oraz stosowanie diety bogatej w produkty, które zapewniają długie uczucie sytości. Warto korzystać z potencjału gruboziarnistych kasz, naturalnych płatków np. owsianych i zimowych warzyw, które pozwolą przygotować pyszne i sycące zupy oraz dania jednogarnkowe. Cennym wsparciem naszego metabolizmu jest także picie wody oraz unikanie jedzenia w pośpiechu. Najlepiej zacząć jeść regularnie małe posiłki, które nie tylko pozwolą uregulować metabolizm, ale także pomogą uniknąć nagłych spadków glukozy we krwi i wiążących się z tym napadów głodu oraz uczucia zmęczenia.

Reklama

Oceń artykuł

(liczba ocen 12)

Pytanie: Czego najbardziej oczekujesz, jak rozpoczynasz dietę?

  Szybkich efektów w postaci dużej liczby zgubionych kilogramów

  Lepszego samopoczucia, poprawy kondycji

  Zmniejszenia masy tłuszczowej, zwiększenia mięśniowej

  Zmniejszenia objętości w obwodach

  Polepszenia stanu zdrowia (wyników badań)

  Obniżenia wieku metabolicznego

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->