Choruje na nią 404 mln ludzi na świecie. Dlaczego czasem tak trudno rozpoznać tę chorobę? Sprawdź❗
Choruje na nią 404 mln ludzi na świecie. Dlaczego czasem tak trudno rozpoznać tę chorobę? Sprawdź❗
Choruje na nią 404 mln ludzi na świecie. Dlaczego czasem tak trudno rozpoznać tę chorobę? Sprawdź❗

Jak wybrać idealny peeling kwasowy dla twojej skóry?

Stosowanie peelingów kwasowych ma wiele zalet. Ich spektrum działania daleko wykracza poza obszar złuszczania. W zależności od użytych substancji, stężeń i składników pomocniczych, mogą korzystnie wpłynąć na nawilżenie skóry, wspomóc walkę z niedoskonałościami, a także być doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji przeciwzmarszczkowej, stymulując komórki do odnowy.
Peeling kwasowy
Źródło: Materiały Partnera
Spis treści

Reklama

Rodzaj skóry

Jak wybrać właściwy peeling kwasowy? Zastanów się nad kondycją swojej skóry. Tradycyjnie przyjęło się dzielić cerę na: tłustą, mieszaną i suchą. Czasem wyróżnia się też podtypy: wrażliwą, naczynkową, trądzikową. Mogą się one ze sobą mieszać: cera sucha może borykać się z wypryskami – zwłaszcza jeżeli na skutek zbyt mocnego oczyszczania, naruszyłaś wrażliwą barierę hydrolipidową i pozbawiłaś ją naturalnej warstwy ochronnej. Z kolei skóra tłusta może być jednocześnie wrażliwa i nie najlepiej reagować na żele z mocnymi detergentami.

Reklama

Dla tych, które potrzebują nawilżenia

Posiadaczki cery odwodnionej, wrażliwej i suchej, które chciałyby popracować nad przywróceniem skórze blasku i wyrównaniem jej kolorytu, powinny szukać wśród peelingów kwasowych takich substancji jak: kwas mlekowy czy kwas laktobionowy. Oba wykazują delikatne działanie złuszczające przy jednoczesnym podniesieniu poziomu nawilżenia skóry. Dobre nawilżenie naskórka wpływa na redukcję drobnych zmarszczek i poprawę elastyczności, dlatego produkty z tymi składnikami doskonale sprawdzą się jako uzupełnienie łagodnej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej.

Reklama

Dla tych, które chcą działać przeciwzmarszczkowo

Chcesz, żeby Twój peeling działał jednocześnie przeciwzmarszczkowo? Wybierz produkt, który oprócz kwasów będzie miał również substancje takie jak: glutation i resweratrol. Ich działanie nie tylko pomoże rozprawić się z problemem reaktywnych form tlenu, ale także rozjaśni skórę, pomoże zlikwidować przebarwienia i zmniejszyć oznaki starzenia. Przy regularnym stosowaniu skóra stanie się bardziej napięta i pełna blasku, a jednocześnie przygotowana na kolejną porcję odżywienia w następnym etapie pielęgnacji. To idealny kosmetyk dla kobiet, które chcą zachować elastyczną i jędrną skórę.

Reklama

Dla tych, które chcą zaopiekować się niedoskonałościami

Jakich kwasów powinny szukać posiadaczki cery wrażliwej, która jest jednocześnie mieszana lub tłusta? Ten typ skóry może przysporzyć szczególnych problemów w pielęgnacji, ponieważ w jego przypadku trzeba zwrócić szczególną uwagę na równowagę między skutecznym oczyszczaniem a odpowiednim nawilżeniem i odżywieniem. Wybierz peeling z kwasem szikimowym i migdałowym – pomogą one uspokoić cerę i zredukować niedoskonałości.

Reklama

Poznaj swoją skórę i dobierz odpowiednią pielęgnację!

Prawidłowe określenie typu i potrzeb Twojej cery jest kluczowe w doborze kosmetyków. Warto ją obserwować, biorąc pod uwagę wszystkie dodatkowe czynniki, które mają na nią wpływ, czyli: pielęgnacja, ekspozycja na słońce, ilość wypitej wody, a także… faza cyklu miesiączkowego. Zbieraj informacje o tym, co się sprawdza, a co nie i na ich podstawie decyduj o tym, czego warto użyć w danym dniu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!

Reklama


Które nietolerancje pokarmowe są dziedziczne?
Sprawdź!