Jak wybrać odpowiedni krem do cery suchej?

Skóra sucha posiada szczególne wymagania. Aby była odpowiednio nawilżona, elastyczna oraz przyjemna w dotyku, należy starannie dobierać do niej kosmetyki pielęgnacyjne. Szczególne znaczenie mają ich składy, gdyż niektóre składniki mają tendencję do jeszcze silniejszego przesuszania cery. Jak wybrać idealny krem do cery suchej i jakie kosmetyki są szczególnie warte naszej uwagi?
krem do cery suchej

Artykuł sponsorowany

Źródło: 123RF

Spis treści

Charakterystyka cery suchej – po czym możemy ją rozpoznać?

Sucha skóra często bywa napięta oraz zaczerwieniona. Może być także szorstka w dotyku, a na jej powierzchni czasami występują tzw. suche skórki, które nieestetycznie wyglądają pod podkładem. Suchą skórę bardzo łatwo podrażnić, gdyż jest szczególnie wrażliwa na kontakt z intensywnie działającymi kosmetykami oraz środkami myjącymi.

Pomimo starannej pielęgnacji oraz regularnego stosowania kremów nawilżających, skóra sucha bardzo szybko traci także wodę, ulegając odwodnieniu, co negatywnie odbija się na jej stanie oraz wyglądzie. Właściwy dobór kosmetyków jest jednak w stanie skutecznie zniwelować wszystkie wymienione powyżej objawy oraz przywrócić suchej cerze jej naturalną elastyczność, gładkość oraz dostarczyć optymalnego nawilżenia.

Krem do cery suchej – jakich składników unikać?

Cera sucha wymaga silniejszego nawilżenia i nawodnienia niż pozostałe rodzaje skóry. Nie oznacza to jednak, że najlepszym wyborem dla niej będą tłuste kremy! Krem do skóry suchej może być lekkim oraz łatwo wchłaniającym się kosmetykiem, który pomimo swojej lekkiej konsystencji dostarczy jej tego, co najpotrzebniejsze – nawilżenia oraz ukojenia.

Cera sucha jest bardzo wymagająca w pielęgnacji oraz potrzebuje starannie wybranych kosmetyków. Najistotniejszą kwestią, na którą powinnyśmy zwrócić uwagę w przy ich wyborze, jest skład. Do pielęgnacji cery ze skłonnością do przesuszania najlepiej sprawdzą się naturalne kremy, które nie zawierają substancji wysuszających.

Należą do nich m. in. alkohol, którego dodatek jeszcze silniej przesusza cerę, przez co kosmetyki z nim w składzie nie nadają się dla posiadaczek suchej cery. Warto także unikać produktów ze sztucznymi konserwantami, gdyż one także w dłuższej perspektywie mogą wywierać negatywny wpływ na suchą cerę, podrażniać ją oraz wywoływać zaczerwienienie.

Reklama

Idealny naturalny krem do cery suchej bez składników wysuszających

Na szczęście, dobrego kremu do pielęgnacji suchej cery nie musimy daleko szukać! Kilka wartych uwagi propozycji znajdziemy w ofercie polskiej marki Fridge by yDe, która produkuje w pełni naturalne kosmetyki pielęgnacyjne. Wśród nich znajdują się także dwa produkty, które idealnie odpowiadają na potrzeby wymagającej suchej cery.

Pierwszym z nich jest krem Fridge 1.2 water coat, który świetnie sprawdzi się do codziennej pielęgnacji cery odwodnionej, potrzebującej solidnej dawki nawilżenia. Krem posiada lekką, aksamitną konsystencję, łatwo się wchłania oraz szybko łagodzi podrażnienia, przez co doskonale sprawdzi się u kobiet preferujących lekkie ale skuteczne kremy. To doskonały wybór zwłaszcza na lato!

Panie poszukujące natomiast mocniejszego natłuszczenia oraz ochrony suchej cery w zimie, powinny zwrócić uwagę na krem Fridge 4.4 face the green. Ten w 100% naturalny kosmetyk posiada skład oparty na oleju dyniowym, który ma silne właściwości natłuszczające. Dodatek olejku z rumianku rzymskiego doskonale łagodzi podrażnienia,  z kolei mocznik zatrzymuje cenną wodę w skórze.

Reklama

Oceń artykuł

(liczba ocen 1)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!