Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Na konsultacje lekarzy specjalistów często umawiasz się w prywatnych gabinetach, ponieważ zależy Ci na krótszym czasie oczekiwania na wizytę? Pomyśl o wykupieniu polisy zdrowotnej oferowanej przez towarzystwa ubezpieczeniowe. To rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści. Sprawdź, jak dokonać słusznego wyboru.
ubezpiecznie zdrowotne

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Nawet 2,3 mln Polaków korzysta z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego – tak wynika z danych opublikowanych przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Rosnącą popularność takiej usługi potwierdzają liczne zapytania dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego na Rankomat.pl. Warto jednak mieć świadomość, że wybór przypadkowej polisy może sporo kosztować. Dlatego należy dokładnie przeanalizować poszczególne oferty – tak, by były dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań.

Prywatna polisa zdrowotna – na co zwracać uwagę?

Ubezpieczenie zdrowotne, podobnie jak każda inna polisa (z wyjątkiem OC komunikacyjnego) może mieć różny zakres świadczeń. Dlatego kierowanie się wyłącznie ceną – po to, aby ponosić jak najniższe koszty – może być zgubne w skutkach. Warto bowiem pamiętać, że koszty najczęściej idą w parze z ilością dostępnych świadczeń.

Wysokość składki ubezpieczeniowej zależy od kilku czynników. Podczas podejmowania decyzji, należy zwrócić na nie szczególną uwagę.

  • Liczba lekarzy

W zależności od wybranego wariantu, polisa może dawać dostęp do różnej liczby lekarzy. Przykładowo ubezpieczenie w Signal Iduna za kwotę 41 zł miesięcznie oznacza dostęp do 5 lekarzy, zaś polisa w Axa kosztująca od 68 zł miesięcznie to już dostęp do 9 lekarzy.

  • Liczba badań

Wybierając polisę, należy zwrócić uwagę na liczbę dostępnych badań oraz ich rodzaj. Tutaj oferty są bardzo zróżnicowane: od 30 do ponad 450.

  • Wizyty domowe

W przypadku osób starszych nieocenione mogą okazać się wizyty domowe, które pozwolą na odbycie konsultacji lekarskich bez konieczności wychodzenia z mieszkania.

Warto jednocześnie zwrócić uwagę, ile miesięcznie wizyt domowych przysługuje w ramach wybranego pakietu.

  • Wiek ubezpieczonego

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne nie jest dostępne dla wszystkich. Ubezpieczyciele często określają górną granicę wiekową – ta waha się w granicach 60-70 lat.

Wybór dobrej polisy zdrowotnej powinien być uzależniony od potrzeb oraz oczekiwań. Warto przy tym skorzystać z rankingu ubezpieczeń na życie Rankomat – analiza ofert pomoże w podjęciu słusznej decyzji.

Oceń artykuł

(liczba ocen 13)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!