Dla Ciebie, na zdrowie!

Jak wybrać ubezpieczenie szpitalne?

Ostatnio na rynku komercyjnych ubezpieczeń zdrowotnych coraz popularniejsze staje się ubezpieczenie szpitalne. Jest to produkt, którego założeniem jest zwrot kosztów lub zorganizowanie kompleksowej opieki medycznej. Zobacz, czym charakteryzuje się ubezpieczenie szpitalne i jak je wybrać.
Ubezpieczenie szpitalne
Źródło: Materiały Partnera
Spis treści

Reklama

Ubezpieczenie szpitalne – charakterystyka

Standardowe ubezpieczenie szpitalne to rodzaj polisy, który skupia się przede wszystkim na zwrocie kosztów poniesionych w trakcie ewentualnego leczenia. Opłacasz składkę, a w razie wystąpienia zdarzenia objętego polisą, otrzymujesz zwrot kosztów leczenia.

Decydując się na Ubezpieczenie Szpitalne LUX MED https://www.luxmed.pl/dla-pacjenta/ubezpieczenia-dla-klientow-indywidualnych/ubezpieczenie-szpitalne-lux-med-pelna-opieka –  Pełna Opieka, nigdy nie zostaniesz bez pomocy. Ubezpieczenie to bowiem zapewnia całościowe wsparcie – od zgłoszenia przez diagnozę i zabieg po opiekę poszpitalną. Nad procesem leczenia czuwa Koordynator Opieki Szpitalnej, który będzie do Twojej dyspozycji zawsze, gdy będziesz tego potrzebował. Ponadto otrzymujesz dostęp do opieki doraźnej 24 godziny na dobę, wsparcia psychologicznego w onkologii, opieki pooperacyjnej i Szpitalnego Przeglądu Zdrowia.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie?

Wybierając komercyjne ubezpieczenie szpitalne, przede wszystkim zwróć uwagę na jego zakres. Porównaj różne oferty. Rozważ, na jakim rodzaju usług Ci zależy. Większość firm ubezpieczeniowych ma w swojej ofercie ubezpieczenie szpitalne. Ograniczają się one jednak do refundacji kosztów leczenia. W ramach składki otrzymasz zwrot pieniędzy za opłacenie wizyt, diagnostyki, zabiegu czy konsultacji lekarskich. Masz swobodę w wyborze placówki czy lekarza, jednak wszelkie kwestie związane z formalnościami czy umówieniem wizyt pozostają na Twojej głowie. 

Ubezpieczenie Szpitalne LUX MED – Pełna Opieka skupia się natomiast na zapewnieniu Tobie i Twoim bliskim holistycznej opieki. Nie musisz martwić się o kwestie organizacyjne i formalne związane z leczeniem. Koordynator Opieki Szpitalnej przeprowadzi Cię przez cały proces od A do Z, abyś Ty mógł skupić się na powrocie do zdrowia.

Ważnymi aspektami przy wyborze polisy są jej cena oraz ewentualne wyłączenia. Cena polisy ustalana jest indywidualnie i zależy od takich czynników, jak:

  • wiek ubezpieczonego,
  • stan zdrowia,
  • wariant ubezpieczenia,
  • ocena ryzyka przeprowadzona przez ubezpieczyciela.

Składkę za ubezpieczenie możesz opłacać miesięcznie, kwartalnie, półrocznie lub rocznie. Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące polisy znajdziesz w ogólnych warunkach umowy (OWU).

Reklama

Po co mi ubezpieczenie szpitalne?

Wybierając Ubezpieczenie Szpitalne LUX MED – Pełna Opieka, kupujesz nie tylko polisę. W zamian otrzymujesz gwarancję bezpieczeństwa dla siebie czy rodziny. W momencie choroby nie musisz zaprzątać sobie głowy organizacją procesu leczenia. Koordynator zrobi to za Ciebie. Wystarczy jeden telefon i w ciągu 3 dni wybierze dla Ciebie najlepszą placówkę, w której zorganizuje niezbędne badania diagnostyczne i w razie potrzeby zabieg. Ustali dogodne dla Ciebie terminy, będzie Ci o nich przypominał i pomoże w skompletowaniu i wypełnieniu dokumentacji medycznej. Zorganizuje także transport ze szpitala i poinformuje wskazanych przez Ciebie członków rodziny o stanie Twojego zdrowia. Ubezpieczenie szpitalne zadba o zaspokojenie Twoich najważniejszych potrzeb podczas choroby.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Zdrowie
Przeczytaj artykuł
Dofinansowanie do aparatu słuchowego - jak uzyskać?
Dziecko z aparatem słuchowym
Przeczytaj artykuł
Dofinansowanie do in vitro - jak uzyskać w Polsce?
Zabieg in vitro
Przeczytaj artykuł
Prawa po poronieniu - jakie są i jak z nich skorzystać?
Kobieta rozpaczająca z powodu poronienia dziecka
Podobne artykuły
Lekarz wypisuje zwolnienie
Zwolnienie lekarskie po ustaniu zatrudnienia. Gdzie wysłać?
Kobieta opiekuje się starszą kobietą
Zasiłek opiekuńczy na osobę starszą: ile wynosi? Dokumenty
Kobieta opiekuje się dzieckim]
Zasiłek opiekuńczy na dziecko – ile wynosi i kto wypłaca?
Kobieta z noworodkiem
Urlop wypoczynkowy po macierzyńskim - jak go wyliczyć, kto płaci?
Może to Cię zainteresuje
Sproszkowana chlorella
Chlorella - właściwości i działanie. Z czym nie łączyć?
Antyoksydanty
Wolne rodniki - powstawanie i skutki. Jak się ich pozbyć?
Olej lniany na drewnianej desce z ziarnami siemienia lnianego
Olej lniany - właściwości i skutki uboczne. Na co pomaga?
Korzeń żeń-szenia na wiklinowym półmisku
Żeń-szeń - jakie ma właściwości i na co pomaga? Działanie

Reklama


Jaki aparat słuchowy wybrać?
Kliknij tutaj!