Jak zachować libido po 40.? Poradnik dla dojrzałych mężczyzn

Obniżenie libido jest zjawiskiem, które zdarza się większości mężczyzn na pewnym etapie życia. U niektórych następuje ono stosunkowo wcześnie, u innych zaś później i tylko nieliczni wybrańcy nie doświadczają go w ogóle. Nie oznacza to jednak, że jest to coś, czemu dojrzały mężczyzna musi przyglądać się z założonymi rękoma. Istnieje szereg całkowicie naturalnych metod, które pozwalają odzyskać seksualną energię jak z najlepszych lat!
libido

Artykuł sponsorowany

Dieta jest bardzo ważna dla popędu seksualnego

Do najważniejszych aspektów dbania o funkcjonowanie organizmu jest niewątpliwie dieta. Dlatego też również chcąc zwiększyć libido, warto przyjrzeć się temu, co na dzień spożywamy. Istnieje bowiem cały szereg produktów, które są niczym seksualne paliwo.

Można wśród nich wymienić między innymi:

  • goździki dodawane do herbaty lub grzanego wina, które nie tylko zwiększają popęd seksualny, ale i poprawiają zapach z ust,

  • jednym z najlepszych dodatków do obiadu będą figi, które wspierają naturalne wydzielanie feromonów,

  • ostrygi zawierają dużą ilość cynku, który aktywuje produkcję spermy.

Oczywiście równie ważna, jak produkty, których spożycie jest wskazane, jest zidentyfikowanie tych, których należy unikać. Dużą szkodę w kwestii libido czynią wyroby spożywcze zawierające dużą ilość cukrów prostych, które negatywnie wpływają na formę i samopoczucie, co w oczywisty sposób przekłada się na seksualną sprawność.

Naturalnie bardzo szkodliwe dla libido jest również palenie papierosów i picie alkoholu w dużych dawkach – jeżeli zatem zdarza się nam korzystać z tych używek, a naprawdę zależy nam zwiększeniu popędu, naprawdę powinniśmy postarać się z nich zrezygnować.

Aktywność fizyczna a seks

Jeżeli zaobserwowałeś u siebie zdecydowane zmniejszenie napięcia seksualnego, spróbuj przyjrzeć się swojemu trybowi życia. Jeśli już od jakiegoś czasu jest on głównie siedzący, trudno się dziwić temu, że nie kipisz ochotą na łóżkowe igraszki. Intensywne ćwiczenia wykonywane pięć razy w tygodniu po 20-60 minut zdecydowanie zwiększają produkcję testosteronu, co bardzo pozytywnie wpływa zarówno na naszą ochotę na seks, jak i atrakcyjność w oczach partnerki. Z czasem też uda Ci się poprawić wygląd i kondycję, co również ma w łóżku niebagatelne znaczenie.

Suplementy zwiększające libido

Jedną z najpopularniejszych metod na odzyskanie libido jest zastosowanie odpowiednich suplementów. W ofercie sklepów internetowych znajdują się środki takie jak Potency Therapy, Power4Sex czy EroPharm - na przykład tutaj. Dzięki składnikom takim jak wapń, L-arginina, tribulus terrestris, catuaba i innym pozwalają zwiększyć poziom testosteronu, wzmóc produkcję nasienia, poprawić dopływu krwi do penisa. W ten sposób można zdecydowanie zwiększyć zarówno częstotliwość, jak i długość stosunków oraz czerpaną z nich przyjemność.

Decydując się na wykorzystanie suplementów diety warto pamiętać, że ich działanie nie jest natychmiastowe. Nie można oczekiwać, iż po wzięciu jednej tabletki będziemy gotowi do akcji niczym aktorzy z filmów dla dorosłych. Na pewno też nie uzyskamy pożądanych efektów, jeśli zaniedbamy ćwiczeń fizycznych i diety bogatej w sprzyjające zwiększeniu libido składniki. Jednak w połączeniu ze zdrowym trybem życia, suplementy dają rezultat długotrwały i przede wszystkim bezinwazyjny.

Oceń artykuł

(liczba ocen 17)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->