Jak zachować zdrowie cielesne i… finansowe?

Popularne i jakże trafne przysłowie mówi nam, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Rzeczywiście dobry stan zdrowia to bezcenny dar, o który walczymy, jak tylko możemy. Zdrowe odżywianie, aktywy styl życia, suplementy diety, wizyty u lekarza są bardzo ważne jednak także i kosztowne. Jak więc zachować zdrowie, a przy tym nie wydawać majątku? Mamy kilka rad.
Matchbanker

Artykuł sponsorowany

Spis treści

1. Kupuj zamienniki leków, które są tańsze

Praktycznie wszyscy w mniejszym lub większym stopniu na coś chorują, wielu z nas spożywa także różnego rodzaju suplementy diety, witaminy, minerały itp. Kupując dane produkty, warto zwrócić uwagę na ich skład. Często bowiem się zdarza, że ta sama substancja jest sprzedawana pod różnymi nazwami i bardzo różnymi cenami. Warto więc kupować zamienniki leków i porównywać ze sobą składy poszczególnych preparatów.

2. Uważaj z eksperymentami medycznymi

W dzisiejszym świecie można spotkać reklamy wielu „cudownych” specyfików, które obiecują wspaniałe efekty np. błyskawiczne odchudzenie. Zanim jednak uwierzysz reklamie tajemniczego i drogiego specyfiku, sprawdź jego skład i opinie, jakie o nim krążą. Najlepiej poszukać ich w renomowanych serwisach medycznych dostępnych online, ponieważ opinie na publicznych forach internetowych także mogą być mało wiarygodne. Pamiętaj, że eksperymenty z niesprawdzonymi środkami mogą nie tylko zrujnować stan portfela, ale także wywołać szereg nieprzyjemnych działań ubocznych w organizmie.

Reklama

3. Czasem cena jest bez znaczenia

Zdrowie jest bezcenne i czasem po prostu nie można zwracać uwagę na koszty, tylko zrobić wszystko, aby powrócić do formy. Kiedy zaś dokucza nam intensywny ból lub inny dyskomfort, to nie można czekać w kolejkach do lekarza NFZ, tylko należy udać się jak najszybciej po poradę u lekarza prywatnego. Kiedy nawet nie ma się wolnej gotówki, to można skorzystać z atrakcyjnych pożyczek dostępnych na Matchbanker.pl

Trzeba zdawać sobie też sprawę, że w przypadku choroby, często walczy się także z czasem, ponieważ nieleczona choroba zwykle szybko postępuje.

4. Edukuj się

W XXI wieku coraz popularniejsze staje się korzystanie z usług dietetyków oraz trenerów personalnych. Rzeczywiście pomóc profesjonalistów może być bardzo przydatna. Z drugiej jednak strony nic nie stoi na przeszkodzie, żeby korzystać z tych, często bardzo drogich usług, samemu przygotować sobie odpowiednią dietę oraz plan treningowy. Co prawda, trudno w tym być tak dobry, jak profesjonalista, ale z drugiej strony nikt nie zna Twojego organizmu lepiej od Ciebie. Pamiętaj też, że zdrowa dieta wcale nie musi być droga, wręcz przeciwnie, zrezygnowanie z fast foodów, słodyczy i napoi gazowanych wyjdzie na dobre także twojemu portfelowi.

5. Nie przesadzaj z wysiłkiem fizycznym

Ruch to zdrowie, a aktywność fizyczna jest wskazana praktycznie każdemu. Trzeba się jednak trzymać zasady, że „co za dużo to nie zdrowo”.  Niekończące się wielogodzinne treningi mogą się bowiem okazać nie tylko kosztowne, ale i wykańczające dla twojego organizmu. W dodatku zbyt intensywny trening może szybko doprowadzić do problemów z kontuzjami, a np. przechodzenie rehabilitacji po urazie zwykle nie jest ani przyjemne, ani tanie.

6. Zrezygnuj z używek

Chcąc zachować zdrowie fizyczne, psychiczne i finansowe trzeba zrezygnować z tego, co rujnuje wszystkie te rzeczy jednocześnie. Papierosy, nadmierne spożycie alkoholu oraz inne uzależnienia potrafią zaś błyskawicznie doprowadzić do problemów zdrowotnych, a także znacznie uszczuplają budżet. Z używek naprawdę można i warto rezygnować.

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->