Jak zadbać o skórę jesienią?

Lato powoli odchodzi w zapomnienie, a Twoja skóra zaczyna potrzebować skutecznej ochrony przed wiatrem i zimnem. Jak zadbać o nią w okresie jesiennym? Czego unikać? Sprawdź!
Jak zadbać o skórę jesienią

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Odpowiednie nawilżenie twarzy

Jesienią i zimą Twoja twarz staje się narażona na nagłe zmiany temperatur. Kiedy idziesz ulicą, smagana jest zimnym, wilgotnym podmuchem wiatru, a gdy wejdziesz do ogrzewanego budynku, nagle oddziałuje na nią ciepłe i często suche powietrze. Wyobraź sobie, że do takiej sytuacji dochodzi co najmniej kilka razy dziennie! W takim przypadku każdy dermatolog czy osoba po szkole kosmetyczek zaleci Ci zwrócenie uwagi na dobór odpowiedniego kremu, który ochroni Twoje naczynka przed pękaniem wynikającym ze zmiany temperatur. Zdecydowanie sięgnij po półtłusty lub tłusty krem i odstaw ten lekki, o działaniu nawilżającym, który zwykłaś stosować latem.

Ochrona dłoni przed zimnem

W chłodniejsze dni pilnuj również regularnego nawilżania skóry dłoni. Wybieraj kremy natłuszczające z dodatkiem witaminy E, woskiem pszczelim, wzbogacone o filtry chroniące przed promieniowaniem, które powoduje fotostarzenie - jesienią i zimą jesteś szczególnie narażona na promieniowanie UVA. Jeśli zmarzły Ci ręce, unikaj rozgrzewania ich bardzo gorącą wodą. Choć wydaje się, że ten sposób jest szybki i skuteczny w rzeczywistości możesz doprowadzić do naruszenia naturalnej bariery ochronnej, pękania naczynek i wysuszenia. Późną jesienią i zimą zakładaj rękawiczki, które zapobiegną przemrożeniu oraz zaczerwienieniom. 

Reklama

Balsam na popękaną skórę

Pomocy w ochronie przed zimnem potrzebuje nie tylko Twoja twarz czy dłonie, ale skóra na całym ciele. O ile latem używanie kremu do opalania czy po opalaniu wydaje się czymś naturalnym, o tyle w chłodniejsze miesiące część z nas zapomina o nawilżaniu np. nóg, które co prawda są chronione przez spodnie lub rajstopy, ale wymagają również nawilżenia! Pamiętaj, że poza przenikającym, zimnym powietrzem, Twoje ciało ma też kontakt np. z chlorem zawartym w wodzie. Na jesień zaopatrz się już w regenerujący balsam do ciała i stosuj go regularnie.

Dieta rozgrzewająca i bogata w witaminy

Na wygląd Twojej skóry wpływa także odpowiednia dieta, która powinna być bogata w witaminy. Jedz jabłka, cytrusy, ale też kremy np. z dyni czy buraka, które doskonale odżywiają, ale też rozgrzewają organizm od środka! Nie zapominaj o nawadnianiu. Możesz nie odczuwać gorąca i wzmożonego pragnienia, co jest wynikiem spadku temperatury, jednak Twoje ciało nadal potrzebuje minimum 1,5 litra wody dziennie. Jesienią sięgaj po soki np. z bzu, ale też rozgrzewającą herbatę z dodatkiem pomarańczy.

Unikanie przegrzewania

Kiedy za oknem zimno, szaro, mokro i wietrznie, chętnie przebywamy w ciepłych pomieszczeniach, ale uważaj! Powietrze w domu czy pracy nie powinno być zbyt suche. Twoja skóra na pewno nie będzie Ci wdzięczna, jeśli wewnątrz budynku będzie duszno. Regularnie wietrz pokój lub salę, a w razie potrzeby zdecyduj się na elektryczne nawilżacze powietrza.

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->