Nowy sklep

już ON-LINE

Jaki bandaż chroni przed powikłaniami urazowymi? Wybieramy najlepszy

Bandaż jaki jest, każdy widzi. Czy naprawdę trzeba zwracać szczególną uwagę na jego właściwości? Okazje się, że tak. Dla własnej wygody, a przede wszystkim dla własnego zdrowia, lepiej mieć świadomość tego, jakie cechy powinien posiadać bandaż idealny.
Opatrunki

Artykuł sponsorowany

Źródło: 123RF

Spis treści

Wyciągamy z bandaża, jak najwięcej

Bandaż, żeby w pełni spełniał swoje zadanie musi być elastyczny. Czemu to takie ważne? Opatrunek, szczególnie w pierwszych chwilach po urazie, powinien pełnić funkcję kompresyjną. Kiedy bandaż jest elastyczny łatwiej jest nam zastosować odpowiednią siłę ucisku. Należy zrobić taki oplot, który nie będzie doprowadzał do obrzęku. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić w drugą stronę – zbyt ciasny opatrunek może doprowadzić do drętwienia.

Czytaj też: 3 przypadki, w których bandaż to konieczność

 

Kwestie materialne

Nie bez znaczenia jest materiał bandaża. Najlepiej, żeby był on wykonany w całości z bawełny - gwarantuje nam to brak podrażnień i komfort w użytkowaniu.  Nie jest tajemnicą, że bawełna pozwala skórze oddychać , stąd większość naszych ubrań jest w dużej mierze tkana właśnie z tego materiału. Jeśli jednak bandaż ma być elastyczny, to musi, oprócz bawełny, zawierać inny materiał. Pamiętaj jednak, żeby  bawełna i włókna elastyczne były w „zdrowej” proporcji. Myślę, że 20% włókien elastycznych na 80% bawełny, to optymalny kompromis.

Reklama

Dmuchaj na zimne

Idealny bandaż powinien, również mieć właściwości chłodzące. Dlaczego to takie ważne? Zimno podobnie, jak ucisk niweluje powstawanie obrzęku. Stosując zimne okłady, możemy zdecydowanie szybciej wrócić do pełni sił. Dobrym przykładem takiego bandaża jest  ACTIVBAND. Jest to opaska elastyczna, która daje uczucie chłodzenia przez pierwsze dwie godziny po rozpakowaniu. Producent zaleca ponadto przed użyciem dodatkowo umieścić go w lodówce, co potęguje efekt chłodzenia.

Reklama

Zwięźle na koniec

 Pamiętajmy zatem, żeby bandaż był: elastyczny, bawełniany i miał właściwości chłodzące. Taki zestaw cech da nam gwarancję na przyspieszoną rekonwalescencję.

ACTIVBAND bandaż chłodzący

Sposób użycia:

 • Przed użyciem bandaż w opakowaniu może być umieszczony na kilka godzin w lodówce  celem zwiększenia efektu chłodzenia.
 • Ostrożnie rozerwać saszetkę z bandażem
 • Wyjąć bandaż z saszetki bezpośrednio przed użyciem.
 • Owinąć bandaż w miejscu urazu
 • Bandaż utrzymuje swoje działanie przez ok 2 godziny
 • Bandaż jest przeznaczony jedynie do użytku zewnętrznego
 • Bandaż jest łatwy do usunięcia po użyciu
 • Bandaż może zostać użyty ponownie jako opaska elastyczna

Środki ostrożności:

 • Nie stosować u dzieci poniżej 1 roku życia
 • Stosowanie u dzieci tylko pod nadzorem rodziców
 • Bandaż może pozostać w kontakcie ze skórą przez 6-8 godzin
 • Nie stosować na skórę uszkodzoną, otwarte rany lub skórę wrażliwą
 • Nie stosować we przypadku wystąpienia podrażnień. Wówczas należy skontaktować się z lekarzem.

Producent: Medica Sp.J., ul. Przemysłowa 4a, 59-300, Lubin Dystrybucja: Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” Spółka Akcyjna, ul. A. Fleminga 2, 03-176 Warszawa.

Zobacz także:

Jaki uraz czeka każdego biegacza?

1 mała rzecz potrzebna każdemu sportowcowi

 

Artykuł sponsorowany.

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)