Jakie objawy mogą świadczyć o problemach z prostatą?

Problemy związane z częściami intymnymi ciała są często lekceważone przez mężczyzn. Głównymi powodami takiego podejścia do sprawy jest wstyd i strach przed wykryciem poważnych chorób. Tymczasem wczesna reakcja może zapobiec powstaniu trudniejszych w leczeniu schorzeń, a także przyczynić się do poprawy dotychczasowego komfortu życia.
prostata

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Najczęstsze objawy związane z chorobami gruczołu krokowego

Wśród najczęściej pojawiających się objawów jest częstsze oddawanie moczu (często w godzinach nocnych) i wrażenie niepełnego opróżnienia pęcherza. Pacjenci często skarżą się na tego typu nieprzyjemne dolegliwości, z którymi warto udać się do lekarza specjalisty. Urolog Warszawa przeprowadzi badanie w celu oceny wielkości gruczołu krokowego.

Jeżeli wykryje łagodny przerost prostaty, zapisze odpowiednie leki, które pozwolą jej wrócić do normy. W tym przypadku często stosuje się badanie przepływowe.

Charakterystycznymi objawami przy problemach z prostatą są również bóle kości i obecność krwi w moczu, a nawet w ejakulacie. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że niebakteryjne zapalenie prostaty dotyczy mężczyzn w wieku od 20 do 40 lat (około 10% męskiej populacji), a więc wcale nie tych w podeszłym wieku, jak się powszechnie sądzi. W takim przypadku lekarz zleca wykonanie następujących badań: posiew moczu, posiew nasienia, badanie ogólne krwi, CRP i OB.

Wtedy specjalista, na podstawie wyników, postawi diagnozę i opracuje szczegółowy plan leczenia. Wśród domowych metod leczenia tego schorzenia może być przykładanie termoforu, który ma działanie rozgrzewające. Można również stosować zioła o działaniu moczopędnym. W każdym z przypadków warto wcześniej skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Natomiast ostre i przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego ocenia się – podobnie jak pozostałe dwa schorzenia – na podstawie badania per rectum, badania USG i badania przepływowego.

Dlaczego warto udać się z objawami do lekarza specjalisty jak najszybciej?

Mężczyźni nie powinni krępować się wizyty u lekarza, zwłaszcza jeśli mają objawy wskazujące na pojawienie się choroby. Wśród najgorszych problemów znajduje się nowotwór gruczołu krokowego, który jest chorobą niebezpieczną i wymagającą rygorystycznego leczenia. Urolog Warszawa prywatnie przeprowadzi niezbędne badania i zastosuje program leczenia w pełni dostosowany do pacjenta.

W aptekach można dostać różne rodzaje leków i preparatów ziołowych, które mają pomóc pacjentom z przerośniętym gruczołem krokowym. Część z nich ma działanie uboczne w postaci zmniejszenia libido lub problemów z ejakulacją.

Oceń artykuł

(liczba ocen 12)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->