Jakie są metody przeszczepu włosów?

Łysienie to problem, który dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Na szczęście da się temu zaradzić skutecznie i bezboleśnie. Jak zwykle niezawodna jest tutaj medycyna estetyczna, która proponuje nam transplantację włosów. Jest to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej polegający na przeniesieniu mieszków włosowych z okolic ciała, które nie podlega łysieniu, nazywane okolicą dawczą, na okolice pozbawione owłosienia, zwane okolicą biorczą.
Mężczyzna dotykająca włosów

Artykuł sponsorowany

Źródło: 123RF

Spis treści

Przeszczepiane są mieszki włosowe, które pochodzą z tylnych i bocznych okolic głowy i są umieszczane w miejscach, które najczęściej i najmocniej obejmuje proces łysienia, czyli okolica czołowa i centralna głowy. W szczególnych przypadkach okolicą dawczą bywa owłosiona skóra twarzy, klatki piersiowej lub pleców.

Reklama

Metody przeszczepiania włosów

Istnieją trzy najbardziej znane metody przeszczepu włosów. Są to:

- metoda strip, polega na pobraniu paska owłosionej skóry z okolicy tylnej i bocznej głowy i zszyciu rany szwem najmniej widocznym, czyli kosmetycznym. Pozyskany fragment skóry jest dzielony na przeszczepy zawierające pojedyncze zespoły mieszkowe, które zostają dopasowane do okolicy biorczej,

- metoda bht — pobierane włosy są z innych partii ciała niż głowa. Najczęstsze miejsca, z których pozyskuje się materiał do przeszczepu to broda, klatka piersiowa i pachy. Wskazania do zastosowania metody BHT to np. brak wystarczającej ilości transplantów,

Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

- metoda fue jest najnowocześniejszą metodą transplantacji włosów, Stosuje się ja głównie u osób z małą elastycznością skóry, skłonnością do powstawania blizn oraz u młodych mężczyzn, którzy strzygą się na krótko, ponieważ blizny po pobraniu materiału są niewidoczne! Zabieg charakteryzuje się bardzo małą inwazyjnością oraz rekonwalescencją – bezpośrednio po można iść do domu, nie ma potrzeby hospitalizacji. Zabieg trwa 4 -6 godzin i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Po zakończeniu zabiegu na miejsce, z którego zostały pobrane włosy, nakładany jest opatrunek. Następnie pacjent siada na fotelu zabiegowym i podaje mu się znieczulenie w miejscu, na które zostanie przeszczepiony pobrany materiał.

Jeśli chcemy poznać więcej szczegółów, to zabieg metodą fue profesjonalnie i szczegółowo opisany jest tutaj. Natomiast jeśli chcielibyśmy prześledzić kliniki, które zajmują się transplantacją włosów, to idealnym miejscem do tego jest strona https://www.tourmedica.pl/kliniki/zabiegi-przeszczepiania-wlosow/.

Oceń artykuł

(liczba ocen 21)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!