Jakie są metody przeszczepu włosów?

Łysienie to problem, który dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Na szczęście da się temu zaradzić skutecznie i bezboleśnie. Jak zwykle niezawodna jest tutaj medycyna estetyczna, która proponuje nam transplantację włosów. Jest to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej polegający na przeniesieniu mieszków włosowych z okolic ciała, które nie podlega łysieniu, nazywane okolicą dawczą, na okolice pozbawione owłosienia, zwane okolicą biorczą.
Mężczyzna dotykająca włosów

Artykuł sponsorowany

Źródło: 123RF

Spis treści

Przeszczepiane są mieszki włosowe, które pochodzą z tylnych i bocznych okolic głowy i są umieszczane w miejscach, które najczęściej i najmocniej obejmuje proces łysienia, czyli okolica czołowa i centralna głowy. W szczególnych przypadkach okolicą dawczą bywa owłosiona skóra twarzy, klatki piersiowej lub pleców.

Metody przeszczepiania włosów

Istnieją trzy najbardziej znane metody przeszczepu włosów. Są to:

- metoda strip, polega na pobraniu paska owłosionej skóry z okolicy tylnej i bocznej głowy i zszyciu rany szwem najmniej widocznym, czyli kosmetycznym. Pozyskany fragment skóry jest dzielony na przeszczepy zawierające pojedyncze zespoły mieszkowe, które zostają dopasowane do okolicy biorczej,

- metoda bht — pobierane włosy są z innych partii ciała niż głowa. Najczęstsze miejsca, z których pozyskuje się materiał do przeszczepu to broda, klatka piersiowa i pachy. Wskazania do zastosowania metody BHT to np. brak wystarczającej ilości transplantów,

Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

- metoda fue jest najnowocześniejszą metodą transplantacji włosów, Stosuje się ja głównie u osób z małą elastycznością skóry, skłonnością do powstawania blizn oraz u młodych mężczyzn, którzy strzygą się na krótko, ponieważ blizny po pobraniu materiału są niewidoczne! Zabieg charakteryzuje się bardzo małą inwazyjnością oraz rekonwalescencją – bezpośrednio po można iść do domu, nie ma potrzeby hospitalizacji. Zabieg trwa 4 -6 godzin i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Po zakończeniu zabiegu na miejsce, z którego zostały pobrane włosy, nakładany jest opatrunek. Następnie pacjent siada na fotelu zabiegowym i podaje mu się znieczulenie w miejscu, na które zostanie przeszczepiony pobrany materiał.

Jeśli chcemy poznać więcej szczegółów, to zabieg metodą fue profesjonalnie i szczegółowo opisany jest tutaj. Natomiast jeśli chcielibyśmy prześledzić kliniki, które zajmują się transplantacją włosów, to idealnym miejscem do tego jest strona https://www.tourmedica.pl/kliniki/zabiegi-przeszczepiania-wlosow/.

Oceń artykuł

(liczba ocen 21)

16736
Pytanie: Co jest dla Ciebie priorytetem przy wyborze środków chłonnych?

  Skuteczność wchłaniania moczu

  Ochrona przed nieprzyjemnym zapachem

  Idealne dopasowanie

  Wygoda stosowania

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!