Jestem Misiaczkiem, przytul – Wielki Test Męskiej Grypy

Wielki Test Męskiej Grypy potwierdza – wśród chorujących mężczyzn dominującym typem jest Misiaczek.

Ogólnopolski test* wykazał, że prawie połowa badanych mężczyzn (49,06%) w momencie choroby staje się typem Misiaczka. Na drugim miejscu mamy Superbohatera (26,17%). Dalej jest Diva (18,37%) i Czaruś (6,40%). Wszystkim wymienionym typom odpowiadają charakterystyczne zachowania podczas choroby.

Zobacz też: grypa-profilaktyka-w-pigulce,1381,1.html">Grypa - profilaktyka w pigułce.

Gra

Kiedy Misiaczek czuje drapanie w gardle i podwyższoną gorączkę, otula się kocem, kładzie do łóżka, a od najbliższych oczekuje czułości, troski i nieustającej uwagi. Superbohater wręcz przeciwnie – nie są mu straszne ból i złe samopoczucie. Dzielnie znosi kryzys chorobowy, który w żaden sposób nie wpływa na codzienne działania. Diva chorobę wykorzystuje jak scenę, teatralnymi gestami przyciąga uwagę domowników. W końcu Czaruś – potrafi kaszleć i kichać na zawołanie, nawet rumieńców dostanie, by oczarować.

To na kobiety najczęściej spada obowiązek i odpowiedzialność opieki nad chorym. Niezależnie od typu zachowania zrozumienie, czułość i zainteresowanie powinny znaleźć się na pierwszym miejscu, razem z gorącym rosołkiem i lekami przy łóżku chorego. By nie dać się zwariować, odrobina dystansu nie zaszkodzi. W przypadku supermacho leki i termometr eksponujemy w najbardziej widocznym w domu miejscu, Misiaczka tulimy, Divie poświęcamy jeszcze więcej niż zwykle uwagi i naturalnie, w dalszym ciągu dajemy się oczarowywać Czarusiowi. Grypa i przeziębienie mijają, a choć niektóre zachowania mogą być irytujące, na pewno wdzięczność za opiekę i troskę będzie ogromna..

* test zorganizowany został przez markę Gripex.

Zobacz: Jak rozpoznać czy to przeziębienie czy grypa?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA