Karboksyterapia z C.D.T. Evolution - przełom w medycynie estetycznej.

Karboksyterapia, czyli terapia medycznym dwutlenkiem węgla, jest uznawana za jeden z największych przełomów w medycynie estetycznej. 

CO2 to bezwonny i bezbarwny gaz, który w lecznictwie wykorzystywany jest od kilkudziesięciu lat. W latach 90. zaczęto podawać go śródskórnie, łagodząc zmiany troficzne skóry, w przebiegu miażdżycy i cukrzycy. Okazało się, że gaz wprowadzany pod skórę poprawia również jej stan oraz wygląd. Karboksyterapia nabrała nowego znaczenia. Terapia „cudownym gazem” ma przed sobą ogromną przyszłość. Jest to metoda mało inwazyjna i bezpieczna, co sprawia, że zyskuje coraz większe grono zwolenników oraz pacjentów.

Czytaj też: Medycyna estetyczna na straży piękna

Dwutlenek węgla w kosmetyce

Zabieg karboksyterapii jest naturalną alternatywą lub idealnym uzupełnieniem dla wszelkiego rodzaju zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego czy osocza bogatopłytkowego. Jest jedyną oryginalną i – co ważne – medyczną terapią, której zabiegi może wykonywać wyłącznie lekarz.

Dwutlenek węgla jest stale obecny w organizmie człowieka. Wraz z krwią transportowany jest do płuc, gdzie w procesie oddychania wymieniany jest na tlen. Jedną z właściwości CO2 jest regulowanie przepływu krwi w tkankach. Zwiększenie ilości dwutlenku węgla powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawę krążenia krwi, zwiększenie metabolizmu i odżywienie tkanki.

W zależności od miejsca i głębokości zdeponowania CO2 w tkance zachodzą różne procesy, co z kolei prowadzi do uzyskania odmiennych efektów.

Podczas zabiegu dwutlenek węgla podawany jest za pomocą specjalistycznego, medycznego urządzenia C.D.T. Evolution, które jako jedyne zostało zaakceptowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz posiada certyfikat Komisji Europejskiej. C.D.T. Evolution, pozwala na precyzyjne dawkowanie gazu oraz jego ciśnienia i temperatury. Gaz transportowany jest z butli do urządzenia, gdzie zostaje rozprężony i podgrzany, a następnie przy pomocy cieniutkiej igły wprowadzany do skóry lub do tkanki podskórnej. Dwutlenek węgla z łatwością rozchodzi się w tkankach, co uwidocznia się w postaci linijnych lub pagórkowatych uwypukleń skóry.

Zobacz: Laseroterapia - sposób na blizny po cesarskim cięciu

Zalety C.D.T. Evolution

Z uwagi na możliwość podgrzewania gazu przez C.D.T. Evolution, dla większości pacjentów karboksyterapia jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym i nie wymaga znieczulenia. Czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki, pacjent od razu po zabiegu może wrócić do codziennej aktywności. Zabieg trwa około 30 minut, częstotliwość zabiegów obejmuje zazwyczaj od 5 do 15 i ustalana jest indywidualnie przez lekarza podczas konsultacji.

 • bezpieczeństwo
 • udowodniona wysoka skuteczność potwierdzona badaniami
 • znikome ryzyko objawów ubocznych
 • bezbolesność
 • mała inwazyjność
 • Redukcja cellulitu (w stadiach od I – IV) i lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa – podskórna iniekcja CO2 mechanicznie uszkadza adipocyty wywołując proces naturalnej lipolizy. Błony komórkowe pękają, a płynna zawartość komórek tłuszczowych usuwana jest przez organizm, w wyniku zwiększonego pod wpływem CO2 metabolizmu.
 • Leczenie rozstępów i blizn – śródskórna aplikacja CO2 stymuluje proces gojenia i produkcję nowego kolagenu, skóra staje się jędrniejsza, bardziej sprężysta i elastyczna.
 • Leczenie cieni, obrzęków pod oczami.
 • Zahamowanie i odwrócenie procesu wypadania włosów.
 • Ujędrnienie, poprawa sprężystości skóry oraz redukcja zmarszczek – stymulacja produkcji kolagenu oraz poprawa ukrwienia skóry działa zbawiennie w walce z niechcianymi zmarszczkami.
 • Metoda ta posiada również wiele wskazań typowo leczniczych, gdzie stosuje się ją przy różnego rodzaju egzemach, łuszczycy, przewlekłej niewydolności żylnej, owrzodzeniach cukrzycowych i żylakowych, zaburzeniach krążenia czy syndromie Raynaud.

Ginekologia estetyczna – co to takiego?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA