Kasia Tusk radzi jak uporządkować szafę i pozbyć się stresu

Kasia Tusk radzi jak uporządkować szafę i pozbyć się stresu
Katarzyna Tusk, autorka bloga modowego Makelifeeasier.pl i córka Donalda Tuska, wydała książkę. W swoim modowym poradniku „Elementarz stylu” autorka radzi, jak skompletować swoją szafę, jak ubrać się na różne okazje – od codziennego wyjścia, po wielką oficjalną galę.

Jeden z rozdziałów książki Kasia poświęca uporządkowaniu swojej szafy w taki sposób, aby znalazły się w niej ubrania potrzebne. „Sama zauważyłam, że im mniej ciuchów, tym łatwiej jest się ubrać” - zdradza autorka.

Rady Katarzyny Tusk zaczerpnięte z „Elementarza stylu”:

1. Nie wystarczy na chybił trafił pozbyć się kilku rzeczy, bo niczego to nie zmieni. Trzeba umieć wybrać te, które mogą nam się jeszcze przydać. Chodzi o to, aby uprościć Twoje życie, a nie zostawić Cię z niczym.

2. Przede wszystkim wybierz odpowiedni moment na porządki. Przeznacz na to dwie godziny. Nie powinnaś się nigdzie spieszyć. Niezbędne jest dzienne światło, bo to w nim widać wszystkie wady i zalety ubrań.

3. Weź duży worek, aby od razu wkładać do niego ubrania, które zdecydowałaś się usunąć.

4. Wyciągaj każdą rzecz bez wyjątku, rozłóż ją i obejrzyj ze wszystkich stron. Jeśli jesteś przekonana, że jakaś bluzka czy spodnie nie budzą żadnych wątpliwości, to możesz je spokojnie zostawić w szafie. Jeśli nie jesteś w 100 procentach przekonana, powinnaś jeszcze raz je przymierzyć.

5. Aby pozytywnie zakwalifikować rzecz, musi spełniać podstawowy warunek - mieć właściwy rozmiar. Nawet jeśli wydałaś na sukienkę mnóstwo pieniędzy, to wmawiając sobie, że za pół roku schudniesz i zmieścisz się w nią bez problemu, niepotrzebnie tracisz czas.

6. Nie miej litości dla rzeczy zniszczonych.

7. Nie od dziś wiadomo, że im mniej rzeczy ma się wokół siebie, tym łatwiej zachować porządek – zarówno w domu, jak i w głowie. Niepotrzebne rzeczy tylko Cię rozpraszają i przysłaniają te, które naprawdę lubisz.

8. Selekcję ubrań powinnaś przeprowadzać regularnie, nie rzadziej niż cztery razy do roku.

9. Oddaj wszystko, czego nie nosiłaś dłużej niż dwa lata.

10. Nie zapraszaj do porządków wrednej koleżanki – każde Ci oddać najlepsze rzeczy.

11. Jeśli po zlustrowaniu szafy stwierdzisz, że chętnie włożyłabyś każdą z rzeczy, które pozostawiłaś, porządki możesz uznać za zakończone.

Czytaj też: Utracona wolność – stres w pracy

Poznaj: 15 sprawdzonych sposobów na stres

Ewa Maj

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA