Ketonal w opinii pacjentów i specjalistów – lek na silne dolegliwości bólowe?

Ketonal cieszy się pozytywną opinią lekarzy i pacjentów. Lek szybko przynosi ulgę nawet w silnych dolegliwościach bólowych. Dodatkowym atutem jest jego powszechna dostępność. Farmaceutyk obecny jest w aptekach stacjonarnych i internetowych. Można go kupić bez recepty.
Ketonal w opinii pacjentów i specjalistów

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Dlaczego warto stosować Ketonal – opinie pacjentów i lekarzy

Nie wszystkie opinie o lekach przeciwbólowych bywają pozytywne. Wiele farmaceutyków dostępnych powszechnie w aptekach i punktach aptecznych nie przynosi wystarczającej ulgi. Czasem na ustąpienie dokuczliwych dolegliwości utrudniających codzienne funkcjonowanie trzeba czekać zbyt długo lub efekt terapeutyczny możliwy jest dopiero po powtórzeniu kilku dawek leku w ciągu doby. Różnorodne objawy pojawiające się w wyniku choroby zwyrodnieniowej i reumatycznej, urazów i powysiłkowych uszkodzeń aparatu ruchu oraz w stanach pooperacyjnych łagodzi Ketonal w różnych postaciach farmaceutycznych. 

To produkt z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o szerokim spektrum działania, który doceniany jest także przez osoby obciążone zespołami bólowymi o etiologii niezwiązanej z układem ruchu, takimi jak migrenowe bóle głowy, zębów czy bolesne menstruacje. Ketonal bez recepty w formie tabletek doustnych, znany pod nazwą Ketonal Active, to lek pierwszego wyboru w krótkotrwałym leczeniu dolegliwości o umiarkowanym i silnym natężeniu. Produkt stanowi cenne narzędzie również w walce z objawami pojawiającymi się w przebiegu odczynu zapalnego, takimi jak podwyższona temperatura miejscowa ciała, zaczerwienienie, opuchlizna czy zwiększone napięcie mięśniowe.

Równie dużym zainteresowaniem co Ketonal Active cieszy się Ketonal w formie żelowej maści. To produkt, po który chętnie sięgają sportowcy i osoby z kontuzjami. Farmaceutyk do stosowania zewnętrznego polecany jest przez specjalistów fizjoterapii i lekarzy zajmujących się terapią aparatu ruchu. Można go wykorzystywać do masażu manualnego bolącej części ciała oraz do zabiegu jonoforezy i fonoforezy. Lek Ketonal przyspiesza odzyskanie formy i pozwala zapomnieć o bólu.

Bezpieczne dawkowanie Ketonalu

Ketonal wyróżnia się wysokim profilem bezpieczeństwa. Aby jednak uzyskać optymalne efekty terapeutyczne, należy odpowiednio dawkować ketoprofen, czyli substancję czynną zawartą w leku. Przekroczenie dobowej maksymalnej dawki ketoprofenu, czyli 150 mg, nie zwiększa skuteczności leczenia. Najwyższej dawki nie należy także przyjmować jednorazowo, tylko rozłożyć jej wprowadzanie do organizmu w czasie. W zależności od etiologii dolegliwości bólowych i innych objawów, dawkowanie Ketonalu może być różne.

W przypadku pojawienia się przykrych symptomów zwyrodnieniowych i reumatycznych zaleca się przyjmować 1 tabletkę doustnie, czyli 50 mg, co 6 godzin, z kolei osoby obciążone zespołem objawów innego pochodzenia mogą powtarzać dawkę co 8 godzin. O ewentualnym zwiększeniu ilości ketoprofenu może zdecydować jedynie lekarz. Konsultacji medycznej dotyczącej dopuszczalnej dawki Ketonalu powinny zasięgnąć również osoby dodatkowo obciążone przewlekłymi chorobami, szczególnie tymi związanymi z zaburzeniami układu pokarmowego.

Niewydolna wątroba może metabolizować lek nieprawidłowo, co wpływa na konieczność wydłużenia przerw pomiędzy kolejnymi dawkami. Ważne jest również odpowiednie dawkowanie leku Ketonal w żelu. Stosując ten środek w formie maści, trzeba pamiętać, że 5 cm wyciśniętego z tubki kremu bezpośrednio na skórę zawiera aż 100 mg ketoprofenu. 

Reklama

Jak stosować lek na silne dolegliwości bólowe?

Ketonal w formie tabletek doustnych należy stosować nie dłużej niż 5 dni. Farmaceutyk zaleca się zażywać w trakcie posiłku, popijając go szklanką wody lub mleka. Nie można rozgryzać tabletki ani dzielić jej na mniejsze porcje. Z kolei kuracja przeciwbólowa i przeciwzapalna z wykorzystaniem Ketonalu w maści może trwać 7 dni.

Krem należy aplikować na odsłonięty i czysty obszar ciała, rozprowadzając produkt kolistymi ruchami do czasu jego całkowitego wchłonięcia się w skórę. Po zabiegu nie można zasłaniać ubraniem czy opatrunkiem smarowanego miejsca, natomiast zaleca się dokładne umycie rąk, by pozbyć się resztek maści. Ketonal przeznaczony jest dla osób powyżej 15 roku życia.

Reklama

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!