Kocie oko, czyli ponadczasowość eyelinera

Są takie makijaże, które uchodzą za kultowe i ponadczasowe. Są uwielbiane i chętnie wykonywane przez kobiety. Do sukcesu przyczynia się przede wszystkim to, że dodają tajemniczości i zmysłowości. Doskonale znamy magnetyzujące działanie idealnej kreski na górnej powiece. Pora także przyjrzeć się bliżej niepokornemu cat eye make up.

Spis treści

Kobieta z charakterem

Nie da się ukryć, że makijaż „kocie oko” wymaga odwagi i nie sprawdzi się w przypadku niepewnej siebie oraz nieśmiałej kobiety. Wyraziste podkreślenie oka, połączone z nutą drapieżności, cechuje panie świadome swojej siły i kobiecości. Niestety, jest pewne „ale”. Taki makijaż należy wykonać niezwykle starannie i zgodnie z zasadami, w przeciwnym razie efekt będzie tandetny, a nie intrygujący. Zanim więc pokażemy się publicznie w cat eye make up, kilkakrotnie przetestujmy go w domowym zaciszu.

Sprawdź: 5 naturalnych sposobów, by zapobiec starzeniu się skóry

Eyeliner w roli głównej

Choć standardowo do wyczarowania tego makijażu potrzebne są ciemne cienie do powiek, to jednak eyeliner gra główną rolę. Ten w kredce (kajal) może pomóc zarysować kształt makijażu, aby oko miało wyraźnie koci kształt. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się również na dolnej powiece, która jest o wiele wrażliwsza. Klasyczny eyeliner w pędzelki i pisaku podkreśli linię rzęs już po umalowani powieki grafitem, granatem lub innym, wybranym kolorem.

Co o jest makijaż permanentny?

Obecnie jest też możliwe ekstremalne zastosowanie eyelinera. Dzięki produktowi w markerze możliwe jest dokładne zarysowanie krawędzi i wypełnienie powieki jednym, wygodnym kosmetykiem. Jeśli uznamy, że efekt ten jest zbyt intensywny, głęboką czerń można „stłumić” pudrem lub cieniem do powiek.

Reklama

Kilka zasad cat eye make up

Kocie oko przez niektórych jest mylone z makijażem smoky eyes. Dlatego warto poznać kilka wytycznych, charakteryzujących właśnie ten makijaż bez względu na to, czy wykonujemy go cieniami do powiek czy eyelinerem. Po pierwsze, między brwią a powieką powinna pozostać równa, niepomalowana przestrzeń. Po drugie, od strony skroni makijaż powinien kończyć się na linii biegnącej od krawędzi brwi do skrzydełka nosa. Po trzecie i najważniejsze, umalowana przestrzeń powinna mieć wyraźny kształt kociego oka, która zwęża się i unosi w stronę skroni.

Zobacz: Jak dobrać kosmetyki odpowiednie dla rodzaju i wieku skóry

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->