Kogo na kawę zaprosił Jasiek Mela?

Picie aromatycznej kawy to nie tylko codzienna przyjemność. Teraz też może to być okazja, aby pomagać.

Picie aromatycznej kawy to nie tylko codzienna przyjemność. Teraz też może to być okazja, aby pomagać. Projekt „Kawa dla Fundacji” to inicjatywa, dzięki której osoby kupujące kawę w hotelach, restauracjach czy kawiarniach mogą wspierać ludzi po amputacjach.

Zobacz: Kawa może powstrzymać rozwój próchnicy

Pomocą taką zajmuje się fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty. Akcja „Kawa dla Fundacji” pomaga osobom po amputacji, od wsparcia psychologicznego, po zakup protez i rehabilitację. W kolejce na przyjęcie do grona podopiecznych czeka około 100 osób. „Nasza akcja odwołuje się do tego, co w kawie najistotniejsze – często budzimy się, z poczuciem, że kawa postawi nas na nogi i często tak się dzieje... w przenośni. Kawa wypita w wybranych lokalach, biorących udział w akcji, lub dokonanie wpłaty adekwatnej do ceny kawy – naprawdę stawia na nogi ludzi, którzy zdolność samodzielnego stania i chodzenia utracili” - mówią przedstawiciele fundacji.

Akcję „Kawa dla Fundacji” wspierają znane osoby, m.in. Katarzyna Zielińska, Rafał Maserak, Kabaret Hrabi, Kabaret Młodych Panów oraz Golec uOrkestra. „Akcja ta to połączenie codziennego wypicia filiżanki kawy ze wsparciem ludzi, którzy często po wypadkach zostali zdani tylko na siebie. Wiem jak trudne mogą być takie chwile, które w jednej chwili zmieniają bieg codzienności. Poznałem Janka przy projekcie „Taniec z Gwiazdami” i wiem, że wewnętrzna siła i motywacja do działania są w nim tak ogromne, iż nie zawahałem się nawet na chwilę, żeby go wesprzeć” – powiedział Rafał Maserak.

Sposób na picie „Kawy dla Fundacji” Jaśka Meli.

  1. Zrób zdjęcie lub nagraj filmik z filiżanką tego cennego napoju.
  2. Wypij „Kawę dla Fundacji” u naszych Partnerów lub on-line.
  3. Umieść materiał na Facebooku z nutką rekomendacji i zaproszeniem kolejnych osób do zrobienia tego samego, według własnej koncepcji.
  4. Otrzymałeś zaproszenie do akcji? Na odpowiedź masz 48 godzin.

Co powinno się znaleźć we wpisie?

  • film/zdjęcie związane z kawą
  • informacja o wypiciu Kawy dla Fundacji
  • wybrane tagi: #KawaDlaFundacji, #DobraKawa, #Kawa
  • link do profilu Kawa dla Fundacji
  • zaproszenie kolejnych osób do akcji z informacją, że mają na odpowiedź 48 godzin.

Czytaj: Pij kawę! Twoja wątroba będzie zdrowsza

Czytaj też: Herbata z liści kawy chroni przed chorobami?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA