Kolagen z witaminą C na urodę

Kompleks kolagenu i witaminy C ułatwia nie tylko gojenie ran, może wzmacniać także włosy i paznokcie.

Spis treści

Witamina C w połączeniu z kolagenem ułatwia gojenie się ran, wzmacnia włosy i paznokcie. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę przy kupowaniu różnych preparatów zawierających kolagen czy zawierają w swoim składzie witaminę C. To pozwoli na szybszą regenerację białek kolagenowych w naszej skórze.

Witamina C odkryta została na początku XX wieku. Początkowo w kosmetologii stosowano ją głównie jako konserwant kosmetyków. Stosunkowo niedawno odkryto znaczenie witaminy C w połączeniu z kolagenem.

Co to jest kolagen

Kolagen bardzo korzystnie wpływa na urodę, dzięki niemu stajemy się piękniejsze/piękniejsi. Kolagen między innymi spłyca zmarszczki mimiczne oraz zapobiega pojawianiu się nowych zmarszczek. Naprawia strukturę, elastyczność i zwiększa nawilżenie skóry. Zmniejsza przebarwienia i cellulit, a także spłyca rozstępy.

Kolagen to główne białko tkanki łącznej. Po 20 roku życia organizm zaczyna produkować coraz mniej tej substancji, tym samym skóra traci sprężystość oraz elastyczność i tworzą się zmarszczki. Witamina C chroni cząsteczki kolagenu przed działaniem wolnych rodników, ale nie zwiększa jego produkcji. Przy stosowaniu preparatów z kolagenem ważne jest wzmocnienie ich działania witaminą C – twierdzi Agnieszka Owczarek, ekspertki ds. piękna z firmy Noble Health.

Witamina C inaczej kwas askorbinowy wzmacnia między innymi odporność. Jej działanie prozdrowotne jest szeroko znane. Ma również zastosowanie w kosmetologii. Nie wszyscy wiedzą, że odpowiada za sprawne wytwarzanie w organizmie kolagenu, który jest głównym składnikiem skóry. Dzięki współdziałaniu w biosyntezie kolagenu, przyspiesza proces gojenia się ran i zrastania kości.

Oceń artykuł

(liczba ocen 18)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!