Komfort widzenia. Jak dobrać soczewki w trzech krokach?

Wiele osób ma problemy z dobrym widzeniem. Nie sprzyja tryb życia, dieta, praca przy komputerze oraz zmiany cywilizacyjne, którym niezmiennie podlegamy. Wyrównanie wad wzroku na różnych ich poziomach może się często wiązać z zabiegiem lekarskim, ale najczęściej decydujemy się na modne okulary lub praktyczne soczewki kontaktowe. Te drugie gwarantują przede wszystkim niezależność oraz sprawiają, że korekcja jest niezauważalna dla innych. Poza tym w modzie są na przykład soczewki niebieskie lub w dostępne w innych kolorach, które pomagają stworzyć niezwykle ciekawy efekt.
soczewki

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Jakie kolorowe soczewki wybrać?

Bardzo starannie tworzymy swój wizerunek. Soczewki kolorowe mogą być jego bardzo interesującym elementem, szczególnie gdy barwa czy kształt będą przykuwać uwagę. Poza tym, że jest to nieinwazyjna alternatywa dla okularów, pozwala również podkreślić oryginalność. Soczewki kolorowe oraz na przykład modele zmieniające kształt źrenic są wybierane zazwyczaj przez młodych ludzi oraz wszystkich tych, którym zależy na podkreśleniu indywidualizmu. Co istotne, po takie produkty sięgają nawet ci, którzy nie mają wady wzroku. Modne soczewki białe mogą przykuwać uwagę i niewątpliwie są nawiązaniem do popularnych filmów. Samo zasłonięcie tęczówki sprawia niesamowite czy wręcz przerażające wrażenie. Z pewnością nie da się nie zauważyć takiej metamorfozy. Podobny efekt uzyskujemy, jeśli zdecydujemy się na soczewki czarne. To opcja dla tych, którzy lubią szokować.

Jak dobrać soczewki?

Sama ilość i różnorodność produktów na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Warto pierwszy raz dobierać soczewki kontaktowe w gabinecie lekarskim. Jest to związane z koniecznymi badaniami oraz precyzyjnym określeniem wady wzroku. Wielu specjalistów podkreśla, że moc soczewek kontaktowych powinna być jednak słabsza niż szkieł korekcyjnych. Niezwykle istotnym argumentem będzie również krzywizna rogówki. Takie dopasowane sprawia, ze jest większa szansa, że soczewki będą świetnie leżały, nie będą podrażniać wrażliwego oka ani sprawiać dyskomfortu. Poza tym bardzo często pierwszym kontakt z nimi jest lekcją prawidłowego dbania o higienę przy ich użytkowaniu.

Reklama

Czysto i wygodnie

Soczewki to doskonały wybór, gdy nie chcemy lub nie możemy nosić okularów. Sprawdzają się na co dzień oraz na przykład przy uprawianiu sportów lub wyjściu na imprezę. Kluczem do tego, by dobrze służyły, jest przede wszystkim ich dopasowanie, ale również dbanie o higienę przy ich zakładaniu i zdejmowaniu oraz pielęgnacja. Z tej perspektywy najbardziej uniwersalne są propozycje jednodniowe.

Reklama

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->