Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Koncentrator tlenu Philips - skuteczna tlenoterapia

Coraz częściej można spotkać urządzenie o tajemniczej nazwie koncentrator tlenu. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę o jego funkcjonalnościach i możliwościach w zakresie stosowania w niwelowaniu objawów duszności lub innych stanach chorobowych. Przenośny koncentrator tlenu można zakupić w wersji przenośnej i użytkować go we własnym domu. Dowiedz się więcej, do czego służy.
Koncentrator tlenu
Źródło: Materiały partnera
Spis treści

Pewnie wiesz, że naturalne powietrze, nie składa się wyłącznie z tlenu. Wręcz przeciwnie. Ma go na tyle mało, że warto nieco poprawić jakość wdychanego powietrza. Standardowy podział składników powietrza to mnie więcej:

  • 78% – azotu

  • 20% – tlenu

  • 2% – innych gazów (w tym m.in. dwutlenek węgla, argon, neon).

To oznacza, że dla osób z pojawiającymi się dusznościami, kłopotliwą astmą lub przewlekłymi chorobami płuc, należy dostarczyć powietrza lepszego jakościowo i skoncentrowanego. I to zadanie ma właśnie spełnić koncentrator powietrza, który staje się coraz bardziej popularny.

Reklama

Z jakich elementów składa się przenośny koncentrator i jak działa?

To urządzenie, które zwykle wyposażone jest w dwa cylindry, wypełnione zeolitem. Koncentrator najpierw pobiera powietrze, a następnie je filtruje. Przy czym to właśnie zeolit ma zdolności do absorbowania azotu.

Dzięki temu pacjent otrzymuje powietrze najwyższej jakości i odpowiednio nawilżone, a podaje je za pomocą maski lub wąsów tlenowych bezpośrednio do nozdrzy.

Większość pacjentów, którym zaleca się ten rodzaj tlenoterapii decyduje się na zakup urządzeń przenośnych – mobilnych i wygodnych w użytkowaniu. Ich waga jest zdecydowanie mniejsza, a użytkowanie nie sprawia żadnych kłopotów. Urządzenia przenośne można zabierać ze sobą w dowolne miejsca w domu, a także stosować poza nim. Zarówno łatwa obsługa, jak i nieczęsta konieczność konserwacji i serwisu wpływają na korzyść tego sprzętu.

Co ważne w koncentratorach przenośnych tlen jest podawany pacjentowi w trybie pulsacyjnym, co oznacza, że tylko wówczas go otrzymuje, gdy następuje moment wdechu. Ten tryb nie działa tylko w ciągu dnia, ale również i w nocy.

Reklama

Tlenoterapia domowa POChP i inne rodzaje zastosowania

Z działania koncentratora przenośnego z powodzeniem korzystają chorzy na POChP, czyli przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Urządzenia pomagają niwelować u nich skutki niedoboru tlenowego, a efekty domowej terapii pomagają uzyskać dokładnie tan sam poziom leczenia jak hospitalizacja w szpitalu.

Pacjenci, którzy korzystają z tlenoterapii w domu cieszą się dużo lepszym samopoczuciem i mogą w miarę możliwości normalnie funkcjonować.

Wskazaniem do leczenia tlenoterapią są także inne schorzenia, jak chociażby:

  • Choroby układu oddechowego,

  • Choroby układu krążenia,

  • Choroby onkologiczne,

  • Problemy ze stresem, bezsennością, bóle migrenowe, alergie i wiele innych.

Z koncentratora można korzystać dowolnie, ale najlepiej zgodnie z zaleceniami lekarza. Osoby z poważnymi schorzeniami będą od niego uzależnione nawet przez kilkanaście godzin w ciągu doby. To dlatego warto wybrać urządzenie, które nie tylko zapewni wysoki komfort użytkowania, ale również niskie zużycie energii.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zarówno o tlenoterapii, jak i o koncentratorach powietrza to zajrzyj na: OzonMED

Pamiętaj, że współczesne metody tlenoterapii, ale przede wszystkim wysoka funkcjonalność urządzeń stosowanych do tych zabiegów, to gwarancja Twojej lepszej wydolności oddechowej, ale również wysoki poziom zadowolenia z życia. Sprawdź, jaki koncentrator przenośny byłby odpowiedni dla Ciebie. 

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Akcesoria medyczne
Koncentrator tlenu - dla kogo i jak długo stosować?
Urządzenie koncentrator tlenu
Waga elektroniczna – jaką warto kupić? Na co zwrócić uwagę?
Kobieta z pączkiem w ręki stoi na wadze elektronicznej
Jak wybrać chodzik dla seniora? Który rodzaj dla kogo?
Osoba starsza poruszająca się z pomocą chodzika
Podobne artykuły
Ciśnieniomierz elektroniczny
Kalibracja i walidacja ciśnieniomierza – jak zrobić to dobrze?
Ozonator do żywności
Ozonator - jaki wybrać? Który sprawdzi się w domu?
Dziewczynka inhaluje się
Sprawdź ranking inhalatorów. Jaki model wybrać?
Kołnierz hamujący wady kręgosłupa
Gorset ortopedyczny na kręgosłup w leczeniu skoliozy
Męska dłoń z pulsoksymetrem na palecu
Pulsoksymetr na palec - jakie ma zastosowanie?

Reklama


Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!