Konkurs: Zdrowy przepis na zdrowe święta

Starszy niż rok
Jak dodać Świętom zdrowia? Jak sprawić, by lżej nam było wstać od stołu – do Opłatka, do wspólnego kolędowania, na Pasterkę? Czy polska tradycja skazuje nas wyłącznie na ciężką kapustę z grochem?
 

Kochamy Święta Bożego Narodzenia – za zupełnie wyjątkową atmosferę, nastrój, spotkania z bliskimi. I nie byłoby polskich Świąt bez suto zastawionego stołu. Bo nasze świętowanie bardziej niż w czymkolwiek innym wyraża się w celebracji jedzenia: niezależnie od tego, czy potraw na stole jest rzeczywiście 12, mniej czy może więcej – są one zawsze starannie przygotowane, zupełnie wyjątkowe, świąteczne.

Czytaj: 5 chorób, jakich możesz nabawić się w te święta

I może dlatego, że w jedzeniu jesteśmy lepsi niż w kolędowaniu, rodzinnych spacerach czy zabawach na świeżym powietrzu, Święta to także czas naszego nienajlepszego samopoczucia: przejadamy się, cierpimy na wzdęcia i niestrawności, czujemy się ze sobą – i naszymi dodatkowymi fałdkami – nie najlepiej.

Czy jednak musi tak być – czy właśnie na to skazuje nas polska tradycja? Mamy pewne wątpliwości. Wierzymy, że zdrowe Święta są możliwe i nie muszą oznaczać „chudych” Świąt. Być może wystarczy wprowadzić trochę modyfikacji do przygotowywanych świątecznych potraw, naszego myślenia i nienajlepszych nawyków? Wszystkich tych, którzy są podobnego zdania, zapraszamy do naszego świątecznego konkursu! Przekonajmy też innych!

Nagrody w konkursie

Czy tradycyjnie tłuste da się odchudzić? Czy za słodkie musi być wszystko, co z kolei nie jest przesolone? Czy da się znaleźć alternatywę dla świątecznego smażenia? Innymi słowy: jak dodać zdrowia polskim Świętom? Jeśli masz na to swój sposób – swoją, zdrowszą wersję tradycyjnych świątecznych potraw – podziel się tym z nami i wygraj wspaniałe nagrody:

  • 5 blenderów MQ 535 SAUCE marki Braun
  • i 5 koszy przypraw Appetita wraz z książką kucharską i fartuchem.

Konkurs przeprowadzamy za pomocą aplikacji na facebookowym profilu Medme.pl. By wziąć udział w zabawie, należy polubić nasz profil i poprzez aplikację konkursową dodać swój przepis na zdrową świąteczną potrawę, a także wszystko to, co możemy zrobić, by w Święta czuć się lepiej – po prostu zdrowo i lekko. Pamiętajcie: odpowiedź nie może przekraczać 1500 znaków ze spacjami, każdy może dodać tylko jedną, no i… należy się z tym uporać do 27 grudnia 2013 roku do godziny 23:59.

I pamiętajcie: Święta są po to, by się nimi cieszyć. Bawmy się, wypoczywajmy, jedzmy i cieszmy się jedzeniem – niech nam wyjdzie wyłącznie na zdrowie!

DODAJ SWÓJ PRZEPIS >>>

 

Sprawdź: Powigilijny zestaw czynności dla mężczyzn

Zobacz też: Powigilijny zestaw ćwiczeń dla kobiet

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA