Konkurs: Zdrowy przepis na zdrowe święta

Starszy niż rok
Jak dodać Świętom zdrowia? Jak sprawić, by lżej nam było wstać od stołu – do Opłatka, do wspólnego kolędowania, na Pasterkę? Czy polska tradycja skazuje nas wyłącznie na ciężką kapustę z grochem?
 

Kochamy Święta Bożego Narodzenia – za zupełnie wyjątkową atmosferę, nastrój, spotkania z bliskimi. I nie byłoby polskich Świąt bez suto zastawionego stołu. Bo nasze świętowanie bardziej niż w czymkolwiek innym wyraża się w celebracji jedzenia: niezależnie od tego, czy potraw na stole jest rzeczywiście 12, mniej czy może więcej – są one zawsze starannie przygotowane, zupełnie wyjątkowe, świąteczne.

Czytaj: 5 chorób, jakich możesz nabawić się w te święta

I może dlatego, że w jedzeniu jesteśmy lepsi niż w kolędowaniu, rodzinnych spacerach czy zabawach na świeżym powietrzu, Święta to także czas naszego nienajlepszego samopoczucia: przejadamy się, cierpimy na wzdęcia i niestrawności, czujemy się ze sobą – i naszymi dodatkowymi fałdkami – nie najlepiej.

Czy jednak musi tak być – czy właśnie na to skazuje nas polska tradycja? Mamy pewne wątpliwości. Wierzymy, że zdrowe Święta są możliwe i nie muszą oznaczać „chudych” Świąt. Być może wystarczy wprowadzić trochę modyfikacji do przygotowywanych świątecznych potraw, naszego myślenia i nienajlepszych nawyków? Wszystkich tych, którzy są podobnego zdania, zapraszamy do naszego świątecznego konkursu! Przekonajmy też innych!

Wygraj atrakcyjne nagrody

Czy tradycyjnie tłuste da się odchudzić? Czy za słodkie musi być wszystko, co z kolei nie jest przesolone? Czy da się znaleźć alternatywę dla świątecznego smażenia? Innymi słowy: jak dodać zdrowia polskim Świętom? Jeśli masz na to swój sposób – swoją, zdrowszą wersję tradycyjnych świątecznych potraw – podziel się tym z nami i wygraj wspaniałe nagrody:

  • 5 blenderów MQ 535 SAUCE marki Braun
  • i 5 koszy przypraw Apetita wraz z książką kucharską i fartuchem.

Konkurs przeprowadzamy za pomocą aplikacji na facebookowym profilu Medme.pl. Znajdziecie go w zakładce "Konkursy" obok liczby naszych fanów. By wziąć udział w zabawie, należy polubić nasz profil i poprzez aplikację konkursową dodać swój przepis na zdrową świąteczną potrawę, a także wszystko to, co możemy zrobić, by w Święta czuć się lepiej – po prostu zdrowo i lekko. Pamiętajcie: odpowiedź nie może przekraczać 1500 znaków ze spacjami, każdy może dodać tylko jedną, no i… należy się z tym uporać do 27 grudnia 2013 roku do godziny 23:59.

I pamiętajcie: Święta są po to, by się nimi cieszyć. Bawmy się, wypoczywajmy, jedzmy i cieszmy się jedzeniem – niech nam wyjdzie wyłącznie na zdrowie!

Sprawdź: Powigilijny zestaw czynności dla mężczyzn

Zobacz też: Powigilijny zestaw ćwiczeń dla kobiet

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA