Które ekologiczne środki warto mieć w swoim domu?

Środki ekologiczne to takie, które są produkowane ze składników pochodzenia naturalnego i nie zawierają w swoim składzie zbędnej chemii. Wiele z nich cieszy się coraz większą popularnością w każdym domu. Który z nich warto nabyć i dlaczego? Sprawdź.
Ekologiczny płyn, patyczki do uszu i waciki leżące na stole
Źródło: 123RF

Spis treści

1.Płyn do szyb

Jednym z preparatów, które używane są w domach jest właśnie ekologiczny płyn do mycia szyb. Co ważne, decydując się na produkt ekologiczny nie narażamy środowiska, a także swojego zdrowia, ponieważ wiele płynów do szyb, które nie są pochodzenia naturalnego, mają w swoim składzie niebezpieczny amoniak.

Wybierając produkt warto zwracać uwagę, by w swoim składzie nie posiadał on SLS, SLES, parabenów, PEG-ów, formaldehydu czy chloru. Warto zaś zdecydować się na produkt z gliceryną, która chroni i zapobiega przed ponownym zabrudzeniem, a także z olejkiem ze skórki cytryny, ponieważ ma on silne właściwości czyszczące i antyseptyczne.  Taki produkt nie będzie pozostawiał na szybach smug, ani zarysowań.

2.Płyn do naczyń

Kolejnym, ekologicznym produktem, na który warto się zdecydować jest płyn do mycia naczyń, a dlaczego? Ponieważ codzienne zmywanie naczyń zwykłym płynem wpływa negatywnie m.in. na skórę dłoni oraz paznokcie. Przesusza je, sprawia iż skóra staje się szorstka, a paznokcie słabe i łamliwe.

Ekologiczny płyn do mycia naczyń świetnie usuwa tłuszcz i inne zabrudzenia, a dodatkowo jest delikatny dla skóry rąk, jak i przebadany dermatologicznie. Zwykle takie płyny w 98 proc. są wykonane z produktów pochodzenia naturalnego.  

 

3.Uniwersalny spray czyszczący

Niezwykle przydatnym produktem w każdym domu jest uniwersalny spray czyszczący, dzięki któremu można bez trudu usunąć uporczywe zabrudzenia z mebli, podłóg, a także innych powierzchni. Nadaje się również do czyszczenia szkła, a więc można myć nimi m.in. okna.

 

4.Mus czyszczący

Część osób poza składem zwraca uwagę również na konsystencję preparatu do czyszczenia. Coraz większą popularnością cieszy się mus czyszczący, który skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia bez konieczności używania rękawiczek. Dzięki niemu można pozbyć się tłustych osadów z wszelkich powierzchni gładkich, jak: umywalki, wanny, toalety, kafelki, zlewy, piekarniki, kuchenki czy blaty.

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Zamknij