Które kosmetyki najczęściej kupują kobiety?

kosmetyki-zakup
W kosmetykach cenimy przede wszystkim ich efektywność. Ale równie ważne jest to, aby miały łagodny wpływ na skórę. Jeśli dobrze spełniają swe funkcje, jesteśmy gotowe inwestować w nie naprawdę spore kwoty.

Coraz bardziej dbamy o swoje zdrowie, używamy produktów, które przyniosą naszemu organizmowi jak najwięcej korzyści przy minimum szkodliwości. Dotyczy to również kwestii pielęgnacji skóry, łącznie z kolorowymi kosmetykami do makijażu. Ta skłonność przekłada się oczywiście na popularność produktów przyjaznych urodzie. Oto kilka produktów z listy najczęściej wybieranych w drogeriach. Czytaj też: Z drogerii czy z apteki? W jakie kosmetyki warto inwestować?

Kosmetyki mineralne – czysta delikatność

Ich powstanie to udana próba sprostania oczekiwaniom potrzeb skóry wrażliwej, podrażnionej, z problemami dermatologicznymi np. z trądzikiem. Sekret delikatności kosmetyków mineralnych tkwi w braku substancji, które mogłyby wywołać uczulenia. Nie ma w nich barwników syntetycznych, talku, konserwantów czy tłuszczu. Są za to sproszkowane związki mineralne jak np. tlenek żelaza, azotek boru, tlenek tytanu oraz dwutlenek tytanu będący naturalnym filtrem przeciwsłonecznym. Lubimy przede wszystkim pudry kryjące niczym podkład, ale zainteresowaniem cieszą się też cienie do powiek, pudry brązujące oraz róże. Dużym plusem dla klientek jest właściwie brak terminu ważności, ponieważ przy takim składzie kosmetyków nie grozi w nich rozwój drobnoustrojów.

Zobacz: Kosmetyki bezglutenowe

Kwas hialuronowy - silny nawilżacz

Jest naturalnym składnikiem występującym we wszystkich warstwach skóry, wiążącym wodę. Tworzy pewien rodzaj podłoża łączącego włókna kolagenu i elastyny. Powstaje wtedy elastyczne rusztowanie, które zostaje naruszone z wiekiem, kiedy ilość kwasu maleje i pojawiają się zmarszczki. Trzeba więc uzupełnić jego ilość z zewnątrz, poprzez sztuczny produkt w postaci jego odwodnionej formy. A jest ona w stanie dotrzeć nawet do głębszych warstw naskórka. Co prawda krem nie jest w stanie zapewnić nam takich rezultatów jak iniekcje, ale potrafi znakomicie nawilżyć skórę (przyciąga wodę niczym magnes) i wypełnić zmarszczki. Jest dobrze tolerowany przez skórę.

Płyny micelarne - znakomicie oczyszczają skórę

Niczym magnes przyciągają resztki makijażu i inne zanieczyszczenia skóry. Mimo to nie naruszają bariery ochronnej skóry i co ważne - nie wywołują podrażnień. Zawierają minimalną ilość barwników, zapachów oraz konserwantów, dlatego poleca się je nawet do wrażliwej skóry. Siła działania tkwi w micelach - kulistych tworach zawierających od kilkudziesięciu do kilkuset cząsteczek tłuszczowych i wodnych, które łączą się z zanieczyszczeniami na powierzchni skóry i dokładnie je usuwają. Płyny micelarne spełniają również funkcje pielęgnacyjne, bowiem struktura miceli umożliwia dostarczenie m.in. ekstraktów roślinnych, witamin oraz minerałów. Bardzo doceniamy je również za uniwersalność - potrafią zastąpić działaniem tonik, wodę i produkty do demakijażu skóry i oczu jednocześnie.

Zobacz: Jak dobrać kosmetyki odpowiednie dla rodzaju i wieku skóry

Czytaj też: Parabeny w kosmetykach - lista. Czy mogą uczulać i należy się ich obawiać?

Elżbieta Kwiat

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA