ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗

Lakiery hybrydowe - jak wybrać najlepsze. Rodzaje i zestawy

Polki pokochały lakiery hybrydowe. Cieszą się rosnącą popularnością, a na rynku kosmetycznym pojawia się coraz więcej rodzajów. Możemy kupić lakiery hybrydowe 3w1, 5w1, termiczne czy bez lampy. Sprawdź, czym się różnią, jak ich używać oraz jak wybrać najlepsze lakiery hybrydowe.
Kosmetyczka maluje paznokcie lakierem hybrydowym
źródło:123RF
Spis treści

Reklama

Rodzaje lakierów hybrydowych

Lakiery hybrydowe zrewolucjonizowały podejście do zdobienia paznokci. Niegdyś popularne tipsy oraz paznokcie przedłużane metodą żelową lub akrylową odchodzą do lamusa. Kobiety zakochały się w naturalnych paznokciach pomalowanych lakierami hybrydowymi, które są znacznie trwalsze od tradycyjnych.

To specjalna polimerowa emalia, która wymaga utwardzenia w świetle lampy UV. Po utwardzeniu lakier nie pęka, nie odpryskuje i nie traci połysku. Manicure hybrydowy utrzymuje się na paznokciach przez około 3 tygodnie. Po tym czasie na płytce paznokciowej pojawia się nieestetyczny odrost, który zmusza do zmycia lakieru i wykonania kolejnego manicure. 

Początkowo wykonywaniem manicure hybrydowego zajmowały się kosmetyczki. Z czasem zapanowała moda na domowe zdobienia. Kobiety zaczęły kupować zestawy do hybryd i wykonywać zabiegi w domach. Wraz ze wzrostem popularności hybrydy, producenci kosmetyków zaczęli wprowadzać na rynek nowości.

W sklepach kosmetycznych pojawiły się lakiery hybrydowe termiczne, lakiery hybrydowe 3w1, 5w1 oraz lakiery hybrydowe bez lampy. Sprawdź, czym się różnią. 

Reklama

Lakier hybrydowy 3w1

Do wykonania tradycyjnego manikiuru hybrydowego potrzebujemy bazy UV, lakieru hybrydowego oraz top coatu. Najpierw na zmatowioną płytkę paznokcia nakładamy bazę UV i utwardzamy ją w świetle lampy. Następnie aplikujemy lakier hybrydowy i także utwardzamy go pod lampą.

Na koniec nakładamy warstwę nabłyszczającą nazywaną top coatem i ponownie utwardzamy. Aby ułatwić konsumentom wykonywanie stylizacji, powstały lakiery hybrydowe 3w1, będące połączeniem bazy, lakieru i top coatu w jednej buteleczce. 

Oznacza to, że na zmatowioną płytkę paznokcia nie trzeba nakładać trzech produktów, lecz tylko jeden, który następnie utwardza się w świetle lampy. Nowością kosmetyczną są lakiery hybrydowe 5w1, które dodatkowo dają możliwość nabudowania oraz przedłużenia paznokci. Po taki lakier warto sięgnąć, jeśli mamy kruche paznokcie lub kiedy złamie nam się jeden lub kilka paznokci, a nie chcemy skracać wszystkich. 

Reklama

Lakier hybrydowy termiczny

Na rynku kosmetycznym dostępne są także lakiery hybrydowe termiczne, które zmieniają kolor pod wpływem temperatury. Przy niskiej temperaturze kolor lakieru ciemnieje, a przy wysokiej staje się jaśniejszy. Pomalowanie paznokci takim lakierem daje efekt podobny do francuskiego manicure, ponieważ brzeg wolny paznokci (końcówka) ma z reguły niższą temperaturę aniżeli płytka paznokcia.

Innymi słowy końcówka paznokci będzie ciemniejsza, a przejście kolorystyczne odzwierciedlające różnice temperatur - łagodne. Jeśli zależy na wyrazistych paznokciach, wybierzmy lakier hybrydowy termiczny w dwóch kontrastujących kolorach – na przykład czerwono-biały. 

Co warto podkreślić, dwie kobiety po pomalowaniu paznokci tym samym lakierem termicznym, prawdopodobnie zauważą różnicę w kolorze swoich paznokci, a to za sprawą różnicy w temperaturze dłoni. 

Reklama

Zestaw lakierów hybrydowych i akcesoriów

Jeśli chcemy wykonywać manicure hybrydowy samodzielnie, musimy mieć odpowiednie produkty oraz sprzęt. Do przeprowadzenia klasycznego zabiegu będziemy potrzebować:

  • pilnika,
  • bloku polerski,
  • wacików bezpyłowych,
  • odtłuszczacza (cleanera),
  • bazy UV,
  • kolorowy lakieru hybrydowego,
  • top coatu,
  • lampy UV. 

Zestaw do hybryd możemy skompletować samodzielnie lub kupić gotowy. Warto jednak wiedzieć, że w gotowych zestawach znajdziemy tradycyjne lakiery hybrydowe w podstawowych kolorach. Jeśli natomiast zależy na konkretnych kolorach lub chcielibyśmy zacząć przygodę z hybrydą od lakieru zmieniającego kolor pod wpływem temperatury lub od tego bez lampy, sami skompletujmy zestaw.

Czytaj również

Bibliografia

  • http://kobieta.gazeta.pl/follow/1,153347,12473121,manicure-hybrydowy-wygoda-i-estetyka-czy-ryzyko-dla-zdrowia.html
Joanna Woźniak
Artykuł napisany przez
Joanna Woźniak
Dziennikarka i copywriterka, specjalizująca się w tematyce medycznej. Przez blisko pół dekady redaktor i wydawca serwisu internetowego Dziennika Łódzkiego. Współpracowała z łódzkim ośrodkiem TVP. Absolwentka Filozofii oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Łódzkim. W wolnych chwilach fotografuje kontrasty ulicy i eksperymentuje w kuchni.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Pielęgnacja paznokci
Białe plamki na paznokciach - co oznaczają? Jak się pozbyć?
Dłoń z białymi plamkami na paznokciach
Paznokcie prawdę Ci powiedzą
Miękkie paznokcie - przyczyny. Jak wzmocnić po hybrydzie?
Hybrydowe malowanie miękkich paznokci
Podobne artykuły
Kosmetyczka przystępuje do zabiegu wymrażania brodawek ciekłym azotem
Wymrażanie brodawek (kurzajek) - czy boli? U lekarza i w domu
Suche skórki wokół paznokci
Suche skórki wokół paznokci - przyczyny. Jakich witamin brakuje?
Łamliwe paznokcie
S.O.S. dla paznokci! Jak zatrzymać ich rozdwajanie?
Dłoń z przebarwieniami na paznokciach
Przebarwienia na paznokciach - białe, żółte. Jak usunąć?
Hybryda wykonana lakierem hybrydowym bez lampy
Lakier hybrydowy bez lampy - trwały. Jak zrobić i wysuszyć?

Reklama


1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!