Lakiery hybrydowe - jak wybrać najlepsze. Rodzaje i zestawy

Polki pokochały lakiery hybrydowe. Cieszą się rosnącą popularnością, a na rynku kosmetycznym pojawia się coraz więcej rodzajów. Możemy kupić lakiery hybrydowe 3w1, 5w1, termiczne czy bez lampy. Sprawdź, czym się różnią, jak ich używać oraz jak wybrać najlepsze lakiery hybrydowe.
Kosmetyczka maluje paznokcie lakierem hybrydowym
źródło:123RF

Spis treści

Rodzaje lakierów hybrydowych

Co to jest lakier hybrydowy? Lakiery hybrydowe zrewolucjonizowały podejście do zdobienia paznokci. Niegdyś popularne tipsy oraz paznokcie przedłużane metodą żelową lub akrylową odchodzą do lamusa. Kobiety zakochały się w naturalnych paznokciach pomalowanych lakierami hybrydowymi, które są znacznie trwalsze od tradycyjnych. To specjalna polimerowa emalia, która wymaga utwardzenia w świetle lampy UV. Po utwardzeniu lakier nie pęka, nie odpryskuje i nie traci połysku. Manicure hybrydowy utrzymuje się na paznokciach przez około 3 tygodnie. Po tym czasie na płytce paznokciowej pojawia się nieestetyczny odrost, który zmusza do zmycia lakieru i wykonania kolejnego manicure. 

Początkowo wykonywaniem manicure hybrydowego zajmowały się kosmetyczki. Z czasem zapanowała moda na domowe zdobienia. Kobiety zaczęły kupować zestawy do hybryd i wykonywać zabiegi w domach. Wraz ze wzrostem popularności hybrydy, producenci kosmetyków zaczęli wprowadzać na rynek nowości. W sklepach kosmetycznych pojawiły się lakiery hybrydowe termiczne, lakiery hybrydowe 3w1, 5w1 oraz lakiery hybrydowe bez lampy. Sprawdź, czym się różnią. 

Lakier hybrydowy 3w1

Do wykonania tradycyjnego manikiuru hybrydowego potrzebujemy bazy UV, lakieru hybrydowego oraz top coatu. Najpierw na zmatowioną płytkę paznokcia nakładamy bazę UV i utwardzamy ją w świetle lampy. Następnie aplikujemy lakier hybrydowy i także utwardzamy go pod lampą. Na koniec nakładamy warstwę nabłyszczającą nazywaną top coatem i ponownie utwardzamy. Aby ułatwić konsumentom wykonywanie stylizacji, powstały lakiery hybrydowe 3w1, będące połączeniem bazy, lakieru i top coatu w jednej buteleczce. 

Oznacza to, że na zmatowioną płytkę paznokcia nie trzeba nakładać trzech produktów, lecz tylko jeden, który następnie utwardza się w świetle lampy. Nowością kosmetyczną są lakiery hybrydowe 5w1, które dodatkowo dają możliwość nabudowania oraz przedłużenia paznokci. Po taki lakier warto sięgnąć, jeśli mamy kruche paznokcie lub kiedy złamie nam się jeden lub kilka paznokci, a nie chcemy skracać wszystkich. 

Lakier hybrydowy termiczny

Na rynku kosmetycznym dostępne są także lakiery hybrydowe termiczne, które zmieniają kolor pod wpływem temperatury. Przy niskiej temperaturze kolor lakieru ciemnieje, a przy wysokiej staje się jaśniejszy. Pomalowanie paznokci takim lakierem daje efekt podobny do francuskiego manicure, ponieważ brzeg wolny paznokci (końcówka) ma z reguły niższą temperaturę aniżeli płytka paznokcia. Innymi słowy końcówka paznokci będzie ciemniejsza, a przejście kolorystyczne odzwierciedlające różnice temperatur - łagodne. Jeśli zależy na wyrazistych paznokciach, wybierzmy lakier hybrydowy termiczny w dwóch kontrastujących kolorach – na przykład czerwono-biały. 

Co warto podkreślić, dwie kobiety po pomalowaniu paznokci tym samym lakierem termicznym, prawdopodobnie zauważą różnicę w kolorze swoich paznokci, a to za sprawą różnicy w temperaturze dłoni. 

Lakier hybrydowy bez lampy

Kolejny rodzaj lakieru do paznokci hybrydowych to tzw. hybryda bez lampy. Stworzono ją z myślą o kobietach, które obawiają się, że manicure hybrydowy zniszczy im paznokcie. Ponadto decydując się na taki lakier, nie musimy inwestować w zakup lampy UV, która jest zdecydowanie najdroższym produktem w zestawie do hybryd. 

Zaletą lakierów hybrydowych bez lampy jest także łatwość w ich zmywaniu. O ile tradycyjny lakier hybrydowy wymaga rozmiękczenia w acetonie, ten bez lampy można zmyć zwykłym zmywaczem. Podsumowując, taki produkt nie zapewni takiej trwałości jak tradycyjny lakier hybrydowy, ale jest on znacznie trwalszy od zwykłego. To zdecydowanie najtańsza opcja wykonania manicure hybrydowego. 

Zestaw lakierów hybrydowych i akcesoriów

Jeśli chcemy wykonywać manicure hybrydowy samodzielnie, musimy mieć odpowiednie produkty oraz sprzęt. Do przeprowadzenia klasycznego zabiegu będziemy potrzebować:

  • pilnika,
  • bloku polerski,
  • wacików bezpyłowych,
  • odtłuszczacza (cleanera),
  • bazy UV,
  • kolorowy lakieru hybrydowego,
  • top coatu,
  • lampy UV. 

Zestaw do hybryd możemy skompletować samodzielnie lub kupić gotowy. Warto jednak wiedzieć, że w gotowych zestawach znajdziemy tradycyjne lakiery hybrydowe w podstawowych kolorach. Jeśli natomiast zależy na konkretnych kolorach lub chcielibyśmy zacząć przygodę z hybrydą od lakieru zmieniającego kolor pod wpływem temperatury lub od tego bez lampy, sami skompletujmy zestaw.

Czytaj:

Bibliografia

  • http://kobieta.gazeta.pl/follow/1,153347,12473121,manicure-hybrydowy-wygoda-i-estetyka-czy-ryzyko-dla-zdrowia.html

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Powyższy artykuł prezentuje treści informacyjne i został opracowany wyłącznie przez redakcję serwisu. Artykuł zawiera informacje o wybranych produktach dostępnych w internetowym Sklepie Medme.pl i ma charakter autopromocyjny Sklepu Medme.pl Wybór prezentowanych produktów lub kategorii produktów został dokonany w sposób rzetelny, wyłącznie przez redakcję serwisu.