Laserowa korekcja wzroku. Na co powinieneś zwrócić uwagę przed zabiegiem?

Laserowa korekcja wzroku to alternatywa dla tradycyjnych okularów, czy szkieł kontaktowych. Trzeba powiedzieć więcej – dzięki niej można w ogóle wyleczyć daną wadę. Oczywiście, jeśli spełnia się konkretne wymagania. No właśnie, o czy powinieneś pamiętać, przed zabiegiem? Już podpowiadamy!
Korekcja wzrostu zamiast okularów

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Soczewki muszą pójść w odstawkę

Lekarze oraz specjaliści od laserowej korekcji wzroku zalecają, aby na 2-3 tygodnie przed zabiegiem całkowicie odłożyć używanie miękkich soczewek. W przypadku twardych przerwa musi trwać aż 4 tygodnie. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: długo noszone szkła kontaktowe mogą czasowo zmienić kształt rogówki. Zmiana jest oczywiście nieznaczna, ale w przypadku perfekcyjnych wyliczeń komputera odpowiadającego za zabieg – jak najbardziej istotna.

W tym okresie w ogóle musisz lepiej o siebie zadbać. Z wyprzedzeniem zaplanuj m.in. minimum tygodniową przerwę od pracy po samym zabiegu. Dłuższy urlop zalecany jest osobom, które pracują fizycznie, w trudnych warunkach, w pomieszczeniach klimatyzowanych lub przed komputerem. Oczywiście laserowa korekcja wzroku jest powodem do wystawienia L4 – nie powinieneś mieć żadnego problemu w tej kwestii.

Co w przypadku przyjmowania leków?

Oczywiście wszystkie przyjmowane leki musisz koniecznie skonsultować z lekarzem prowadzącym Twój zabieg. Koniecznie zastosuj się do wszystkich zaleceń. Co ważne, w przypadku przyjmowania środków antykoncepcyjnych, nie wolno ich odstawiać w okresie 3 miesięcy przed, jak i po zabiegu. Koniecznie też pamiętaj, że jakakolwiek choroba, opryszczka, czy menstruacja jest powodem przesunięcia operacji.

Przychodzi dzień zabiegu

Tego dnia pewnie będziesz się mocno stresować. Niepotrzebnie, ponieważ sam zabieg jest bardzo krótki, bo trwający kilkadziesiąt sekund. Aby Ci nieco pomóc, przygotowaliśmy kilka porad, które pomogą Ci zaplanować ten dzień:

  1. Koniecznie zaplanuj z wyprzedzeniem odpowiedni transport, ponieważ po zabiegu nie będziesz mógł prowadzić samochodu.
  2. Zabierz ze sobą okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV. Twoje oczy po zabiegu będą bardzo mocno wrażliwe na światło.
  3. Tego dnia wszystkie panie powinny wstrzymać się z wykonywaniem makijażu, nawet delikatnego. Do tego, nie używaj dezodorantów ani perfum.
  4. Dla własnego komfortu możesz przygotować środki przeciwbólowe.

Jak wspominaliśmy: nie ma sensu stresować się zabiegiem. Otuchy dodaje jeden ze specjalistów kliniki Blikpol, w której tego typu zabiegi są normą:

Wszystkie zabiegi laserowej korekcji wzroku są bardzo indywidualne, ale po odpowiednich badaniach i zaplanowaniu całości możemy być w stanie skorygować wadę, która wychodzi poza klasyczne ramy. W naszej klinice pomogliśmy już wielu pacjentom, których kierowały do nas inne ośrodki. Naprawdę nie ma się czego bać!

Oceń artykuł

(liczba ocen 12)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->