Laserowe zamykanie naczynek na twarzy i nogach - skuteczny sposób na nieestetyczne naczynka

Laserowe zamykanie naczynek

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera
Artykuł sponsorowany

Autor

Artykuł partnera

Zmiany zwane naczynkami bądź pajączkami, pojawiające się głównie na twarzy i nogach, to nic innego, jak poszerzone naczynia krwionośne. Obecnie są problemem wielu kobiet, nie wszystkie z nich są świadome, że zmiany mogą prowadzić do poważniejszych schorzeń. Naczynka na twarzy mogą być pierwszym objawem trądziku różowatego, natomiast pajączki na nogach - żylaków. Pękające naczynka w postaci czerwonych lub sinych pajączków wyglądają nieestetycznie i głównie dlatego pragniemy je ukryć, a najlepiej - pozbyć się ich. Sprawdź, w jaki sposób można efektywnie zwalczyć pękające naczynka!

Przyczyny powstawania naczynek

Na pękające naczynka możemy sobie ,,zasłużyć’’ m.in. poprzez nadmierną ekspozycję skóry na słońce i zróżnicowane warunki pogodowe, palenie czy nadużywanie alkoholu, stosowanie antykoncepcji hormonalnej lub w przypadku naczynek na nogach - prowadzenie siedzącego trybu życia i niedostateczną ilość ruchu. Naczynka mogą również powstawać niezależnie od tego, jak o siebie dbamy. Skłonności do ich powstawania, a więc słabe ściany naczyń krwionośnych i cienką skórę, możemy odziedziczyć. Za powstawanie zmian mogą odpowiadać również zaburzenia gospodarki hormonalnej, alergie lub inne schorzenia o ogólnym zasięgu.

Laserowe zamykanie naczynek - skuteczna walka z naczynkami

Początkowe objawy popękanych naczynek możesz próbować zwalczać za pomocą specjalnych peelingów i kremów, a także poprzez zmianę diety i zwiększenie aktywności fizycznej. Producenci kosmetyków oferują specjalne preparaty do pielęgnacji cery naczynkowej. W zaawansowanym stadium schorzenia powinnaś pomyśleć o profesjonalnym zabiegu. Współcześnie najskuteczniejszą metodą leczenia naczynek są zabiegi laserowe. Laserowe zamykanie naczynek laserem Alma Harmony XL PRO przynosi szybkie i długotrwałe efekty.

Jak działa laser Alma Harmony XL PRO?

Alma harmony XL PRO to jeden z najnowocześniejszych laserów frakcyjnych nieablacyjnych. Obszarem zabiegowym może być twarz lub nogi. Wiązka światła emitowana przez laser działa na popękane naczynka, a dokładnie barwnik krwi - hemoglobinę, która zostaje podgrzana. Dzięki temu jest w stanie dotrzeć nawet do głęboko położonych zmian. Specjaliści z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED w Katowicach potwierdzają, że laser Alma Harmony XL PRO jest urządzeniem w pełni bezpiecznym. Zabieg może być przeprowadzany u osób w różnym wieku, nie należy do bolesnych, gdyż skóra w trakcie zabiegu jest poddawana chłodzeniu. W rezultacie pajączki stają się mniej widoczne. Oczekiwane rezultaty mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak czasami do osiągnięcia pełni efektów potrzebne są kolejne.

Jak wygląda zabieg zamykania naczynek laserem Alma Harmony XL PRO?

W przypadku, gdy zabieg dotyczy twarzy, na oczy zakładane są specjalne okulary ochronne, a skóra jest poddawana peelingowi. Podczas zabiegu głowica lasera jest zbliżana do odpowiednio przygotowanej skóry. Delikatne zaczerwienienie, które może pojawić się po zabiegu, zazwyczaj szybko ustępuje. Występowanie innych niepożądanych efektów jest rzadkością. Zabieg nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży, osób cierpiących na choroby nowotworowe, cukrzycę, epilepsję i choroby skóry lub posiadających naturalną bądź sztuczną opaleniznę. Ewentualne przeciwwskazania pomoże ustalić wywiad lekarza z pacjentem.

Zamykanie naczynek na twarzy i nogach laserem Alma Harmony XL PRO jest dostępne między innymi w Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED w Katowicach. Odwiedź stronę Centrum, aby zdobyć więcej informacji o zabiegu.

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA