Leczenie alkoholizmu - pokonaj uzależnienie na indywidualnej psychoterapii

Alkoholizm to choroba, która wyniszcza nie tylko alkoholika, ale i całą jego rodzinę. Uzależnienie negatywnie odbija się na relacjach między małżonkami, rodzicami a dziećmi, a także wpływa na efektywność pracy. Samodzielne uporanie się z nałogiem należy do rzadkości, dlatego alkoholikom poleca się terapię ze specjalistą leczenia uzależnień. Dowiedz się więcej o leczeniu alkoholizmu.
Alkoholik

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Alkoholik przez całe życie będzie uzależniony od alkoholu, lecz może żyć normalnie bez sięgania po trunki. Aby było to możliwe, ważne jest uporanie się z przyczynami nałogu. W tym celu powinno się rozpocząć terapię. Na czym polega leczenie alkoholizmu?

Leczenie alkoholizmu - terapia, która naprawdę działa

Wszywki z esperalem i silna wola to zbyt mało, by uprać się z uzależnieniem od alkoholu. Walka z nałogiem powinna skupić się przede wszystkim na znalezieniu przyczyny sięgania po trunki. Aby ją odkryć, potrzebna jest psychoterapia, która często jest jedynym sposobem, by alkoholik poznał sposoby radzenia sobie z chęcią sięgnięcia po wysokoprocentowe napoje. Podczas leczenia alkoholizmu na terapii osoba uzależniona uczy się nazywać swoje uczucia i radzić sobie z nimi bez zagłuszania emocji za pomocą alkoholu. Często terapia pomaga przenieść się do czasów dzieciństwa i pozbyć się traumy z powodu alkoholizmu członka rodziny czy też rozwodu rodziców.

Dzięki terapii skupiającej się na leczeniu alkoholizmu, można skutecznie walczyć z nałogiem. Terapia może trwać nawet kilka lat, ale jej efekty będą o wiele trwalsze niż w przypadku rezygnowania z alkoholu bez pomocy specjalisty. Jeżeli przyczyny sięgania po kieliszek są trudne do znalezienia, a osoba uzależniona słabo radzi sobie z okazywaniem emocji, potrzebna może jej być indywidualna terapia zamiast terapii grupowej.

Reklama

Terapia uzależnień Warszawa - pomoc dla całej rodziny

Jeżeli w rodzinie jest alkoholik, jego nałóg odbija się na wszystkich domownikach. Z tego powodu na spotkanie z terapeutą powinni przyjść wszyscy członkowie najbliższej rodziny. Dotyczy to zwłaszcza małżonków i dzieci, najbardziej podatnych na współuzależnienie.

Jeżeli potrzebna jest rodzinna terapia uzależnień Warszawa umożliwia jej szybkie znalezienie. Terapię powinno się rozpocząć jak najszybciej, by wykształcić we wszystkich członkach rodziny odpowiednie postawy. Zmiana zachowania wobec alkoholika sprawia, że niejako zmusza się go do walki z nałogiem, jednocześnie chroniąc się przed negatywnymi skutkami jego picia.

Artykuł opracowany we współpracy z Ars Vitae Terapia uzależnień Warszawa.

Oceń artykuł

(liczba ocen 1)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!