Leczenie dietą witariańską

Przyjmowanie pokarmów w postaci płynów i soków wpływa korzystnie na stan zdrowia i przedłuża istnienie ludzkie. Jako że podwyższone spożytkowanie warzyw i owoców minimalizuje możliwość zachorowania na choroby cywilizacyjne, na witarianizmie opiera się wiele terapii antynowotworowych. Jako jedna z pierwszych propagowała dietę uleczona z raka jelita grubego, alergii i innych dolegliwości Dr Ann Wigmore - autorka wielu książek i publikacji, założycielka „The Ann Wigmore Natural Health Institut”, współzałożycielka Hippocrates Health Institute.
Leczenie dietą witariańską

Artykuł sponsorowany

Spis treści

Lekka i łatwostrawna dieta, gwarantuje oczyszczenie organizmu z wszelkich trucizn, wpływa pozytywnie na utratę masy ciała i pozbycie się cellulitu. Dzieje się tak dlatego, że zawarty w surowej żywności enzym lipaza pod wpływem temperatury ulega rozkładowi umożliwiając spalanie tłuszczów w organizmie. Owoce i soki ulegają strawieniu w bardzo krótkim czasie, bo w ciągu ok. 20 minut. Oczyszczony w ten sposób przewód pokarmowy wchłania z wypijanych owocowych i jarzynowych soków wszelkie niezbędne składniki odżywcze: białkowe i mineralne. Ponadto mikroelementy i pierwiastki zawarte w surowych owocach i warzywach wpływają korzystnie na wygląd skóry.

Czym jest witarianizm?

Dieta witariańska traktowana jest, jako dieta okresowa, bądź stanowi styl życia w harmonii z otaczającą człowieka przyrodą, żywymi stworzeniami, bez wykorzystywania ich do własnych celów.

Określenie witarianizm wywodzi się od łacińskiego słowa vite, oznaczającego życie. Jadłospis diety składa się, bowiem z produktów żywych, nie zabitych i nie zmienionych przez działanie wysokich temperatur, zespala surowe owoce i warzywa oraz świeżo wyciśnięte z nich soki.

Żywienie surówkowe określane, jako raw food vegan diet całkowicie wyklucza: mięso i wszelkie jego przetwory, jaja, nabiał, ryby i owoce morza, podroby, smalec, żelatynę, alkohol, kofeinę i rafinowany cukier.

Witariańska surowa żywność

Surowa dieta, to wegetarianizm bez gotowania, smażenia i pieczenia potraw. Witarianie dopuszczają podgrzewanie pokarmu jedynie do ok. 40 - 45°C, zachowując naturalne enzymy i wartości odżywcze. Spożywają produkty wyłącznie świeże i niemrożone, najlepiej z hodowli ekologicznych. Z warzyw, które zawierają nadmierną ilość błonnika, wyciskają soki i piją bezpośrednio po obróbce.

Reklama

Suplementacja w witarianizmie

Surowa dieta nie dostarcza organizmowi podstawowego składnika budulcowego, jakim jest białko. Co więcej może prowadzić do niedoborów: żelaza, wapnia, fosforu, magnezu oraz witaminy D i witamin z grupy B. Dlatego warto sięgnąć po suplementację brakujących składników. Odpowiednio skomponowane suplementy diety można zakupić np. w aptekach internetowych.

Owoce i soki jarzynowe to nie tylko źródło siły, młodości, długowieczności, zdrowia, ale również bogactwo wszelkich składników mineralnych, nietoksycznego białka niezbędnego dla zachowania zdrowia i zdolności do regeneracji komórek ciała.

Reklama

Oceń artykuł

(liczba ocen 18)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->