Nowy sklep

już ON-LINE

Lek na starość?

O zdrowej alternatywie dla botoksów i operacji plastycznych poinformował najnowszy „Science”. Odkryciem roku może stać się lek, który w przyszłości zapobiegnie starości…

Dla wszystkich, którzy zainteresowani są zatrzymaniem procesu starości, naukowcy mają dobrą wiadomość. Dzięki współpracy brytyjskiej firmy farmaceutycznej GlaxoSmithKline i grupy australijskich naukowców z University of New South Wales wiemy już, że badacze są blisko wynalezienia leku, który zapobiegać będzie łącznie 20 rodzajom chorób, jakie towarzyszą procesom starzenia. 

Zobacz też: Optymizm receptą na długie życie.

Gen SIRT1">

Reklama

Gen SIRT1

Naukowcy są na etapie testowania 117 leków, których działanie opiera się na aktywowaniu genu SIRT1. To właśnie dzięki jego działaniu wpłynąć można na zapobieganie m.in. nowotworom, cukrzycy typu 2, chorobom układu krążenia, alzheimerowi i parkinsonowi, zaburzeniom snu, łuszczycy czy zapaleniu okrężnicy. Jak informuje pismo, trzy leki, które wykazują najlepszą skuteczność, aktualnie testowane są już na ludziach.

Działanie genu SIRT1 polega na regulacji procesu starzenia się. Jego enzymy możemy „pobudzić” poprzez ćwiczenia fizycznie i ograniczenie spożycia kalorii. Możliwe jest także aktywowanie go poprzez wypicie lampki czerwonego wina, która zawiera w sobie resweratrol.

Mimo optymistycznych wyników badań, jakie udało się uzyskać, badacze nie są jednak w stanie wyeliminować wszystkich negatywnych efektów związanych z upływem lat. Niestety, ale testowane leki wciąż nie hamują np. procesów starzenia się skóry.

Zobacz: Jak prawidłowo przechować leki?

Sprawdź: Jak bezpiecznie kupować leki przez internet?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)