Lifting bez skalpela? TAK! Poznaj technologię HIFU Ultraformer III w Clinica Cosmetologica w Gdańsku

Czy lifting bez skalpela jest możliwy? Tak - z innowacyjną technologią HIFU! Dzięki zabiegowi Ultraformer III, który wykorzystuje rewolucyjną technologię HIFU, możemy wykonywać bezinwazyjny lifting twarzy i ciała. Zero igieł, skalpela, strzykawek! Tylko głowica, emitująca ultradźwięki.
8

Artykuł sponsorowany

Spis treści

Artykuł zewnętrzny

Sekret tkwi właśnie w technologii HIFU (High Intensity Focused Ultrasound). Metoda ta ma swoje początki w leczeniu zmian nowotworowych. Obecnie stosowana jest również właśnie w kosmetologii i medycynie estetycznej. HIFU to zogniskowana fala ultradźwiękowa, która wnika w głąb tkanek i podnosi ich temperaturę. Głębokość działania możemy regulować, co daje duże możliwości dostosowywania zabiegu do indywidualnych potrzeb.

W efekcie działania ultradźwięków dochodzi do podgrzania tkanek, przez co zaczynają się obkurczać, a w obszarze zabiegowym dochodzi do kontrolowanych mikrouszkodzeń. Mechanizm ten prowadzi do naturalnej reakcji organizmu, jaką jest intensywna regeneracja, polegająca na pobudzeniu produkcji nowych włókien kolagenowych. Skóra staje się gęstsza, bardziej napięta, jędrna i elastyczna.

Jakie obszary można poddać zabiegowi Ultraformer III HIFU?

Zabieg Ultraformer III wykonywać można zarówno w obszarze twarzy, jak i ciała.  W zakresie zabiegów na twarz można przeprowadzić redukcję zmarszczeń na czole, uniesienie brwi, redukcję zmarszczek w okolicy oczu, ujędrnianie twarzy, konturowanie twarzy, poprawę kolorytu skóry, korekcję linii żuchwy, redukcję podwójnego podbródka, a także redukcję zmarszczek na szyi. W zakresie zabiegów na ciało, możemy wykonać lifting barków, pleców, pach, rąk, brzucha, bioder, ud, łydek, a także kostek.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg polega na przyłożeniu do skóry głowicy, emitującej fale ultradźwiękowe. Wnikają one w głąb tkanek, wywołując podniesienie ich temperatury oraz w konsekwencji obkurczenie ich. Głębokość działania można regulować. Do wyboru mamy 1.5 mm, 3.0 mm, 4.5 mm, 2 mm, 6.0 mm oraz 9,0 mm. Daje nam to możliwość dostosowania zabiegu do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Wykonywać możemy go praktycznie w każdym obszarze twarzy i ciała. W zależności od obszaru zabiegowego, wizyta może trwać od pół godziny do nawet dwóch godzin.

Więcej informacji o zabiegu na naszej stronie: https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/ultraformer-iii-hifu/

Reklama

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg Ultraformer III nie jest bolesny i z tego też powodu nie stosuje się w tym przypadku znieczulenia. Jeżeli pacjent jest bardzo wrażliwy na ból, możemy zaaplikować krem znieczulający. Najczęściej jednak nie ma takiej potrzeby.

Jak wygląda rekonwalescencja?

Zabieg Ultraformer III jest bezpieczny i bezinwazyjny. Nie mamy tu do czynienia z igłami, czy strzykawkami. Zaraz po wyjściu z gabinetu, można wrócić do normalnych zadań. Nie ma też szczególnych zaleceń po zabiegowych. Po wyjściu z gabinetu może pojawić się zaczerwienienie lub miejscowy ból i niewielki obrzęk. Znikają one po 2 – 3 dniach. Bardzo rzadką pozostałością po zabiegach są zasinienia, które powinny zniknąć po około 7 – 14 dniach.

Jak długo utrzymują się efekty?

Poprawa jakości skóry następuje stopniowo, przez kilka kolejnych tygodni od wykonania zabiegu. Najlepsze efekty zaobserwujemy po około dwóch miesiącach od zakończenia terapii. Pierwsze rezultaty można jednak zauważyć od razu po wyjściu z gabinetu – i to już po jednej wizycie. Efekty utrzymują się bardzo długo, bo przez około dwa lata. Na tle innych propozycji jest to bardzo imponujący okres.

Jaka jest przewaga zabiegu Ultraformer III nad innymi zabiegami?

Podczas zabiegu możemy uzyskać spektakularne rezultaty, porównywalne  z zabiegami chirurgicznego liftingu. W tym wypadku nie potrzebujemy skalpela, żadnych igieł, czy strzykawek. Wykorzystujemy głowicę o gładkiej powierzchni, która działa poprzez wykorzystanie ultradźwięków.

Kolejną ogromną zaletą jest możliwość wykonania zabiegu na całym obszarze ciała. Ponadto dzięki regulowanej głębokości wnikania ultradźwięków, możemy dostosować go do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Co niesamowicie istotne, w porównaniu z innymi zabiegami, efekty utrzymują się bardzo długo, bo aż dwa lata. Jednocześnie zabieg jest bardzo bezpieczny i komfortowy dla pacjenta. Ponadto, wykonywać można go bez względu na porę roku. To właśnie to połączenie efektywności, skuteczności, bezpieczeństwa, komfortu i bezinwazyjności wyróżnia Ultraformer III na tle innych podobnych zabiegów.mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog Clinica Cosmetologica oraz Clinica Dermatologica

Podsumowanie

Ultraformer III z technologią HIFU to całkowicie rewolucyjne rozwiązanie. Rezultaty są widoczne już po jednym zabiegu i porównać można je z wieloma, znacznie bardziej inwazyjnymi procedurami medycyny estetycznej. Tutaj nie naruszamy struktur skóry, a działamy ultradźwiękami. Wrażenie robią nie tylko same efekty, ale też okres, przez który się utrzymują – aż dwa lata.

Zabieg jest bezinwazyjny, bezpieczny i bezbolesny. Ponadto od razu po wyjściu z gabinetu można wrócić do pracy. Nikt nie domyśli się, że właśnie byliśmy na zabiegu! W przeciwieństwie do wielu innych zabiegów, Ultraformer III może być stosowany przez cały rok – także latem. To prawdziwie rewolucyjny zabieg!

Zapraszamy do gabinetów Clinica Cosmetologica

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
Telefon: +48 791 600 607

Clinica Cosmetologica Sopot
ul. Haffnera 6 (Krzywy Domek)
Telefon: +48 791 600 605

Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
Telefon: +48 791 604 604

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->