Nowy sklep

już ON-LINE

Lista najskuteczniejszych składników nawilżających skórę

Skóra wymagająca nawilżenia, jest często skórą wrażliwą. Przy stosowaniu preparatów nawilżających, należy więc zachować ostrożność. Nie zalecamy eksperymentowania w doborze środków nawilżających. Nietrafione próby mogą zakończyć się np. podrażnieniami skóry.
Kobieta korzystająca z kosmetyków nawilżających skórę

Artykuł sponsorowany

Źródło: 123RF
 

Rozumiemy jednocześnie, że nie jest łatwo rozeznać się wśród wszystkich składników nawilżających skórę i ocenić ich wartość. Ten artykuł powstał po to, żeby ułatwić ci wybór. Przedstawiamy listę składników, które są bardzo skuteczne, a przy tym bezpieczne dla skóry. 

Beta-glukan

Jest to związek łatwo przenikający przez skórę, stymulujący produkcję kolagenu. Posiada silne właściwości nawilżające. Beta-glukan wykazuje wysoką aktywność w gojeniu urazów i podrażnień skóry. Redukuje ponadto zaczerwienia skóry. Zwiększa nawilżenie i elastyczność wysuszonej skóry. Aktywuje syntezę kolagenu, działając przy tym  przeciwzmarszczkowo. Dodatkowo wspomaga  naturalne mechanizmy obronne skóry, przyspiesza regenerację uszkodzonej skóry, chroni przed promieniowaniem UV oraz działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie.

Kwas hialuronowy

Ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się wraz z wiekiem w skórze, powodując zmiany zawartości wody w skórze. Jego niedobór wpływa niekorzystnie na włókna kolagenowe, co prowadzi do zmian starczych. Konieczne jest zatem regularne uzupełnianie kwasu hialuronowego. Chroni on naszą skórę przed wysuszeniem, poprawia elastyczność i ujędrnia skórę – czyli posiada cechy tak bardzo pożądane przy cerze wymagającej nawilżenia. Więcej: Kwas hialuronowy - poznaj jego tajemnice

Mocznik

Jest to związek, który silnie nawilża, przyciągając cząsteczki wody i zatrzymując je w skórze. Mocznik jest składnikiem NMF - naturalnego czynnika nawilżającego skóry, dzięki czemu jest ona nawilżona i gładka. Obniżenie jego stężenia w skórze skutkuje jej suchością i podrażnieniem. Od wielu dekad mocznik jest znanym humektantem, a więc substancją pochłaniającą wilgoć. W kremach stosuje się go od roku 1943. Mocznik wpływa na funkcje bariery ochronnej skóry, zwiększając poziom enzymów syntetyzujących lipidy oraz ekspresje peptydów antybakteryjnych. Dzięki temu, że mocznik wiąże wodę, staje się ona mniej dostępna dla drobnoustrojów, dlatego też kosmetyki z mocznikiem mogą zawierać mniej konserwantów.

Rekomendacja

Gdzie znaleźć  krem posiadający wszystkie wymienione składniki? Z pewnością warto udać się do apteki, gdzie łatwiej znajdziemy produkty wysokiej jakości. Dobrym przykładem spełniającym te kryteria jest Krem Poldermin (Polfa Tarchomin). Co więcej, Krem Poldermin nie zawiera środków, które mogłyby szkodzić skórze: parabenów, barwników i substancji zapachowych. 

Poldermin: Krem silnie nawilżający z Beta-glukanem, kwasem hialuronowym i mocznikiem; do stosowania zewnętrznego. Nie zawiera barwników i parabenów. Opakowanie: tuba polietylenowa 50 ml pakowana w kartonik. Okres trwałości po otwarciu 12 mies.

Wskazania do stosowania:

  • Atopowe zapalenie skóry
  • Kontaktowe zapalenie skóry
  • Trądzik
  • Łuszczyca
  • Po zabiegach medycyny estetycznej
  • Po opalaniu
  • Do codziennej pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, atopowej

Producent: Pater Laboratorium, ul. Kołłątaja 28, 05-092 Łomianki. Dystrybutor: Polfa Tarchomin S.A., ul. Fleminga 2, 03-176 Warszawa, tel.: (22) 510 80 01.

Artykuł sponsorowany.

Zobacz: Słońce i nowotwory skóry. Kiedy jest zagrożenie?

Oceń artykuł

(liczba ocen 17)